SUV моделите се закана за флотната емисија на гасови

SUV моделите се закана за флотната емисија на гасови

ЕУ постави амбициозни цели во врска со флотната емисија на штетни гасови, но SUV моделите кои трошат повеќе гориво поради нивната големина, а со тоа и испуштаат повеќе гасови, загрозуваат одредени брендови

Прочитај повеќе
Puma е новиот адут на Ford на македонскиот пазар

Puma е новиот адут на Ford на македонскиот пазар

Новиот адут на Ford во кросовер сегментот достапен за македонските купувачи

Прочитај повеќе
Volkswagen донесе одлука: ДОСТА Е!

Volkswagen донесе одлука: ДОСТА Е!

Одлуката се однесува само на кросовер и SUV моделите

Прочитај повеќе
Lexani Escalade Mobile Office: повеќе од мобилна канцеларија

Lexani Escalade Mobile Office: повеќе од мобилна канцеларија

Cadillac Escalade е синоним за луксуз на тркалата. Сега и скалило погоре

Прочитај повеќе
Премиера за целосно новиот Kia Sorento / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за целосно новиот Kia Sorento / ФОТО+ВИДЕО

Моќна, прогресивна и разноврсна, четвртата генерација на Kia Sorento дизајнирана да одговори на сите предизвици

Прочитај повеќе
Cupra Formentor – првиот самостоен модел на шпанската марка / ФОТО+ВИДЕО

Cupra Formentor – првиот самостоен модел на шпанската марка / ФОТО+ВИДЕО

Formentor и официјално првиот самостоен модел на новата автомобилска марка Cupra

Прочитај повеќе
Возевме: Toyota RAV4 2.5 Hybrid

Возевме: Toyota RAV4 2.5 Hybrid

Новиот RAV4. 100% SUV, 100% Hybrid.

Прочитај повеќе
Новиот Kia Sorento: први официјални фотографии

Новиот Kia Sorento: први официјални фотографии

Последниве десетина години Kia е пример за драстични дизајнерски промени, а со дизајнот на новиот Sorento се оди чекор подалеку

Прочитај повеќе
Првиот електричен теренец на Škoda ќе се вика Enyaq

Првиот електричен теренец на Škoda ќе се вика Enyaq

Škoda го откри името на својот прв производствен автомобил на електрична енергија Електричниот теренец Enyaq ќе биде поставен на модуларната...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Mahindra KUV100 – Најевтиниот SUV во Европа достапен и на македонскиот пазар!

Mahindra KUV100 – Најевтиниот SUV во Европа достапен и на македонскиот пазар!

Малиот индиски теренец, дизајниран од дизајнерскиот гигант Pininfarina чија улога во тоа Mahindra да стане најбрзо растечка компанија во Европа е огромна, пристигна на македонскиот пазар по почетна цена од 10,990 евра

Прочитај повеќе

Naruto (Dub) (https://animefreak.ws/m/AW3) Episode 220 at AnimeFreak anime freak

SK8 the Infinity Episode 2 at Funimation funimation