Новиот Mitsubishi ASX не е ништо повеќе од преименуван Renault Captur / ФОТО

Новиот Mitsubishi ASX не е ништо повеќе од преименуван Renault Captur / ФОТО

Mitsubishi ја претстави најновата генерација на својот мал кросовер, ASX, кој ќе се продава на преостанатите европски пазари на јапонската марка

Прочитај повеќе
И Renault Captur остана без дизели

И Renault Captur остана без дизели

Францускиот производител Renault го претстави ажурираниот кросовер Captur

Прочитај повеќе
Иако новата генерација е пред промоција, Renault Captur е најпродаван кросовер во Европа

Иако новата генерација е пред промоција, Renault Captur е најпродаван кросовер во Европа

Францускиот модел во исто време е меѓу трите најпродавани модели во Европа

Прочитај повеќе