Продажбата на електрифицирани возила во Франција за прв пат поголема од онаа на бензинците

Продажбата на електрифицирани возила во Франција за прв пат поголема од онаа на бензинците

Голема пресвртница за возилата со помали емисии

Прочитај повеќе
Раст на цените на новите возила во Германија!

Раст на цените на новите возила во Германија!

Германските производители би можеле да ги зголемат цените на своите автомобили, бидејќи побарувачката за нови возила ги надминува капацитетите ограничени поради недостигот на полупроводници

Прочитај повеќе
Секој трет продаден автомобил во Германија во октомври со приклучок за струја

Секој трет продаден автомобил во Германија во октомври со приклучок за струја

Една третина од автомобилите продадени во Германија во октомври може да се приклучат на штекер. Овој успех не е случаен.

Прочитај повеќе
Германскиот автомобилски пазар е во сериозен пад!

Германскиот автомобилски пазар е во сериозен пад!

Минатиот месец, во Германија бројот на новорегистрирани возила бил за четвртина помал, во споредба со бројката за истиот период минатата година

Прочитај повеќе
Норвешка: Електричните возила со 77,5 % удел во продажбата на нови автомобили во септември

Норвешка: Електричните возила со 77,5 % удел во продажбата на нови автомобили во септември

Оваа земја е глобален лидер во транзицијата кон електрични возила и сака да стане првата во светот која ќе ги исфрли автомобилите со бензин и дизел гориво до 2025 година

Прочитај повеќе
Експертска анализа покажува какви треба да бидат електричните автомобили за да се купуваат помасовно

Експертска анализа покажува какви треба да бидат електричните автомобили за да се купуваат помасовно

Експертите идентификуваат три клучни фактори за успех на современите електрични автомобили

Прочитај повеќе
Продажбата на возила со фосилни горива – најниска во последните 30 години

Продажбата на возила со фосилни горива – најниска во последните 30 години

Досега оваа година, во Европа има само 762.525 нови регистрации, што е најниско ниво од 1990 година, објави Duisburg CAR Institute

Прочитај повеќе
Топ 10 најпродавани автомобилски марки во 2018 година

Топ 10 најпродавани автомобилски марки во 2018 година

Mitsubishi го бележи најголемиот раст на пазарот од јануари до октомври

Прочитај повеќе
Tesla Model 3 во август подобра од сите германски премиум патнички модели

Tesla Model 3 во август подобра од сите германски премиум патнички модели

Tesla се чини е предодредена да привлекува медиумско внимание...

Прочитај повеќе
Tesla продолжува со рушење рекорди

Tesla продолжува со рушење рекорди

Американскиот производител во јуни на клиенти во САД испорачал нешто повеќе од 6.000 примероци од Model 3, за da во јули достигнe рекордни...

Прочитај повеќе

sites to watch anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Kiss x Sis (TV) Episode 5

4Anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

4Anime Demon Slayer: Entertainment District Arc

4Anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

anime stream Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!