Продажбата на електрични автомобили во Европа со раст од 47%

Продажбата на електрични автомобили во Европа со раст од 47%

Се менува соодносот на погонските системи...

Прочитај повеќе
Крајот на една ера: Mercedes-AMG го „убива“ V12

Крајот на една ера: Mercedes-AMG го „убива“ V12

Германскиот премиум производител потврди дека наскоро ќе запре производството на големите V12 единици, додека V8 ќе преживее со електрификација

Прочитај повеќе
Mercedes го исфрла дизел моторот на Renault од C-класата

Mercedes го исфрла дизел моторот на Renault од C-класата

Германскиот производител ја освежи понудата за својот најпродаван модели со нов дизел мотор со 122 КС и од „сопствената куќа“

Прочитај повеќе
Топ 10 модели со погонски агрегат од друг производител

Топ 10 модели со погонски агрегат од друг производител

Во автомобилскиот свет, често се случува одреден модел да користи погонски агрегат од друга компанија

Прочитај повеќе
Промени во најава: Хибридите веќе попопуларни од дизелите?

Промени во најава: Хибридите веќе попопуларни од дизелите?

Врз основа на анкета изработена од Националната асоцијација на дилери на автомобили во Велика Британија, повеќето испитаници би се одлучилe за...

Прочитај повеќе
Навика која може да го уништи моторот во вашиот автомобил!

Навика која може да го уништи моторот во вашиот автомобил!

Aвтомобилот не ретко го користиме за кратки растојанија, а тоа може да го уништи моторот

Прочитај повеќе
Моќност и вртежен момент на агрегатот – која е разликата? / ВИДЕО

Моќност и вртежен момент на агрегатот – која е разликата? / ВИДЕО

Дали точно знаете што е разликата помеѓу овие два термина?

Прочитај повеќе

ANIMEFLIX anime stream: Boku no Hero Academia 5th Season (https://animeflix.nl/m/nBmW) Episode 4

AnimeHeaven animeheaven unblocked: One Punch Man (https://animeheaven.pro/m/NVL) Episode 12