Дали ќе „изумрат“ малите автомобили ?

Дали ќе „изумрат“ малите автомобили ?

Приходите во сегментот на мали автомобили продолжуваат да опаѓаат, така што производителите размислуваат за гаснење на некои модели

Прочитај повеќе
Автомобилски концепти кои ја одбележаа 2018 година

Автомобилски концепти кои ја одбележаа 2018 година

Годината која полека останува зад нас беше многу возбудлива кога станува збор за нови модели, но исто така и кога станува збор за супер атрактивни концепти

Прочитај повеќе
Toyota и PSA го прекинуваат заедничкото производство на моделите Aygo, 108 и С1

Toyota и PSA го прекинуваат заедничкото производство на моделите Aygo, 108 и С1

Јапонскиот гигант Toyota и француската PSA група ќе го прекинат заедничкото производство на своите мали градски автомобили до 2021 година

Прочитај повеќе
Peugeot го одреди „магичниот“ број за производство на e-Legend

Peugeot го одреди „магичниот“ број за производство на e-Legend

Патот до производтвените линии е долг, особено ако се земат во предвид моменталните трендови на пазарот, па сепак...

Прочитај повеќе
Peugeot веќе нема да инвестира во развој на дизел мотори

Peugeot веќе нема да инвестира во развој на дизел мотори

Во наредните години, Peugeot и целата PSA група ќе се фокусираат на електрификација на гамата на модели

Прочитај повеќе
Peugeot 3008 и 508 со хибриден погон / ФОТО+ВИДЕО

Peugeot 3008 и 508 со хибриден погон / ФОТО+ВИДЕО

Конечно, францускиот кросовер добива погон и на сите тркала и до 300 КС излезна моќност

Прочитај повеќе
Најдобрите мали автомобили според Германците

Најдобрите мали автомобили според Германците

Најекономичен модел во А-класата е Škoda Citigo пред...

Прочитај повеќе
Peugeot e-Legend – ретро дизајн за иднината / ФОТО+ВИДЕО

Peugeot e-Legend – ретро дизајн за иднината / ФОТО+ВИДЕО

Класично купе во Пининфарина стил оживеано во 21-от век во форма на посакуван концепт

Прочитај повеќе
Новиот Peugeot 2008 ќе биде поголем, полесен и попривлечен

Новиот Peugeot 2008 ќе биде поголем, полесен и попривлечен

Францускиот Peugeot новата генерација на малиот SUV ја подготвува за следната година, а таа би требало значително да се разликува од сегашната

Прочитај повеќе
Ова е новиот Peugeot 508 во караван верзија / ФОТО+ВИДЕО

Ова е новиот Peugeot 508 во караван верзија / ФОТО+ВИДЕО

По седан верзијата, Peugeot ја претстави и попрактичната, караванска варијанта на новиот 508

Прочитај повеќе