Најмоќниот Range Rover Velar располага со 550 „коњи“ и чини 100.000 евра / ВИДЕО

Најмоќниот Range Rover Velar располага со 550 „коњи“ и чини 100.000 евра / ВИДЕО

Британскиот производител презентираше нова верзија со високи перформанси на својот луксузен SUV, наречен SVAutobiography Dynamic Edition

Прочитај повеќе
Porsche Cayenne Turbo, Range Rover Sport SRV или Mercedes-AMG G 63? / ВИДЕО

Porsche Cayenne Turbo, Range Rover Sport SRV или Mercedes-AMG G 63? / ВИДЕО

Интересна трка - како на асфалт, така и на тревната површина

Прочитај повеќе
Кои новитети не очекуваат во автомобилската 2019 година?

Кои новитети не очекуваат во автомобилската 2019 година?

Во текот на годината која е пред нас, автомобилските ентузијасти може да очекуваат повеќе од 40 нови или рестилизирани модели од различни брендови, вклучувајќи хечбек, седан, кросовери, SUV, камионети и суперавтомобили..

Прочитај повеќе
T-Rug може да биде одговор на Volkswagen за Land Rover Defender / ВИДЕО

T-Rug може да биде одговор на Volkswagen за Land Rover Defender / ВИДЕО

Германскиот Auto Bild шпекулира дека Volkswagen подготвува робусен SUV модел како конкурент на еден од најпопуларните теренци на сите времиња - Land Rover Defender

Прочитај повеќе
Jaguar Land Rover развива врати за лицата со посебни потреби

Jaguar Land Rover развива врати за лицата со посебни потреби

Jaguar Land Rover започна со тестирање на автоматски систем за отворање на вратите

Прочитај повеќе
Tata Harrier: „Индиец“ со Land Rover технологија и мотор од FIAT

Tata Harrier: „Индиец“ со Land Rover технологија и мотор од FIAT

Индискиот Tata Motors, инаку сопственик на Jaguar Land Rover, го претстави SUV моделот Harrier, кој има многу европски елементи

Прочитај повеќе
„Жолтите елеци“ не удираат само по Макрон – тие уништуваат и скапи автомобили

„Жолтите елеци“ не удираат само по Макрон – тие уништуваат и скапи автомобили

Бесот во врска со цените на горивото како и другите мерки од страна на француската влада доведе до тоа некои демонстранти да се насочат кон скапи автомобили на улиците на Париз

Прочитај повеќе
Новиот Range Rover Evoque е бејби Velar во кратка сукња / ФОТО + ВИДЕО

Новиот Range Rover Evoque е бејби Velar во кратка сукња / ФОТО + ВИДЕО

Две години по првите шпионски фотографии, Range Rover ја претстави новата генерација на својот премиум SUV модел Evoque

Прочитај повеќе
Зелено светло за Traffic Signal Avoidance системот на Jaguar Land Rover / ВИДЕО

Зелено светло за Traffic Signal Avoidance системот на Jaguar Land Rover / ВИДЕО

Jaguar Land Rover на светот му го претстави првиот увид во новото технолошко решение што треба да биде од помош за возачите...

Прочитај повеќе
Да ти пукне душата! Скапоцени Range Rover и Jaguar модели „обезглавени“ за време на транспорт / ФОТО+ВИДЕО

Да ти пукне душата! Скапоцени Range Rover и Jaguar модели „обезглавени“ за време на транспорт / ФОТО+ВИДЕО

Неколку примероци на луксузни автомобили со Range Rover и Jaguar обележја сериозно се оштетени...

Прочитај повеќе