Краш тест на Hyundai како доказ за драстични разлики кај возилата за различни пазари / ФОТО+ВИДЕО

Краш тест на Hyundai како доказ за драстични разлики кај возилата за различни пазари / ФОТО+ВИДЕО

Приоритетите на потрошувачите од земја до земја секогаш се разликувале, поради што производителите се фокусираат на различни аспекти

Прочитај повеќе
Hyundai покажа со што ќе се спротивстави на Tesla Model 3. Ова е новиот Ioniq 6 / ФОТО+ВИДЕО

Hyundai покажа со што ќе се спротивстави на Tesla Model 3. Ова е новиот Ioniq 6 / ФОТО+ВИДЕО

Седанот Ioniq 6 добил импресивна аеродинамика и вселенски салон

Прочитај повеќе
Hyundai IONIQ 6. Што значи Electrified Streamliner? / ВИДЕО

Hyundai IONIQ 6. Што значи Electrified Streamliner? / ВИДЕО

Hyundai објави нов тизер, со кој се обидува да им објасни на гледачите што значи Electrified Streamliner

Прочитај повеќе
Дали Hyundai ја прекинува соработката со Rimac? Еве што велат од компанијата

Дали Hyundai ја прекинува соработката со Rimac? Еве што велат од компанијата

Односот меѓу Rimac Group и Hyundai е влошен откако Rimac е понтензивно поврзан со Porsche, тврди извор за Automotive News Europe

Прочитај повеќе
Hyundai Ioniq 5 е ѕвездата во Изборот за Светски автомобил на годината за 2022 година / ФОТО

Hyundai Ioniq 5 е ѕвездата во Изборот за Светски автомобил на годината за 2022 година / ФОТО

Електричните автомобили доминатни на изборот со пет од вкупно шесте награди

Прочитај повеќе
Hyundai Tucson – Автомобил на годината во Македонија за 2022 година

Hyundai Tucson – Автомобил на годината во Македонија за 2022 година

Изборот „Автомобил на годината во Македонија“ годинава се организира по 27. пат Во Изборот учествуваат новинари со долгогодишно искуство и...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
„Светски автомобил на годината“ дефинитивно ќе биде електричен модел / ФОТО+ВИДЕО

„Светски автомобил на годината“ дефинитивно ќе биде електричен модел / ФОТО+ВИДЕО

Финалисти во изборот за Светски автомобил на годината за 2022 година (World Car of the Year) се Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5 и Kia EV6

Прочитај повеќе
Ништо од санкции: Hyundai и Kia нема да го запрат извозот или производството во Русија?!

Ништо од санкции: Hyundai и Kia нема да го запрат извозот или производството во Русија?!

На прашањето дали Kia планира да го прекине производството или испораките на рускиот пазар, портпаролот на компанијата одбива да одговори

Прочитај повеќе
Kia Sportage vs Hyundai Tucson / ВИДЕО

Kia Sportage vs Hyundai Tucson / ВИДЕО

Споредба на директните јужно корејски ривали

Прочитај повеќе
Корејските марки доминантни во годишниот извештај за 2022 година на J.D.Power за најдоверливи автомобили

Корејските марки доминантни во годишниот извештај за 2022 година на J.D.Power за најдоверливи автомобили

Инфозабавните системи сè уште се најпроблематичната категорија со двојно повеќе проблеми од останатите делови

Прочитај повеќе

https://go88.gg/

sunwin it solutions sunwin bị sập game bài sunwin