GMC Hummer EV SUV и официјално преставен / ФОТО+ВИДЕО

GMC Hummer EV SUV и официјално преставен / ФОТО+ВИДЕО

Во пролетта 2023 година, ќе пристигнат и верзии 2X и 3X

Прочитај повеќе
Американскиот автомобилски гигант нема да продава бензинци по 2035 година

Американскиот автомобилски гигант нема да продава бензинци по 2035 година

General Motors сака да стави крај на производството на автомобили со SUS мотори

Прочитај повеќе
General Motors претстави летeчко такси / ВИДЕО

General Motors претстави летeчко такси / ВИДЕО

Пристигнува автономно летечко возило

Прочитај повеќе
Леброн Џејмс го промовира новиот електричен Hummer / ВИДЕО

Леброн Џејмс го промовира новиот електричен Hummer / ВИДЕО

И покрај тоа што приватно вози Porsche, еден од најдобрите светски кошаркари активно ја промовира американската автомобилска индустрија

Прочитај повеќе
И General Motors има ново лого / ВИДЕО

И General Motors има ново лого / ВИДЕО

Американскиот General Motors планира да претстави над триесет нови електрични возила до 2025 година, а за да ја убеди јавноста дека доаѓаат големи промени...

Прочитај повеќе
Колку заработуваат производителите на автомобили во секунда?

Колку заработуваат производителите на автомобили во секунда?

Првиот на листата - групата Volkswagen заработува 12 пати повеќе од последниот - Tesla

Прочитај повеќе
Во историја заминува уште едно големо име / ВИДЕО

Во историја заминува уште едно големо име / ВИДЕО

Дека американскиот General Motors знае да повлече радикални потези доволен доказ се познатите автомобилски брендови Saab, Oldsmobile, Pontiac и други познати имиња

Прочитај повеќе
Volkswagen на европскиот и светскиот трон

Volkswagen на европскиот и светскиот трон

Откако Toyota соопшти дека минатата година продала 10,59 милиони возила на глобално ниво, веќе се е познато

Прочитај повеќе
Hummer се враќа на сцена – како електричен камионет со 1.000 КС!

Hummer се враќа на сцена – како електричен камионет со 1.000 КС!

Овој пат ќе се продава под значката на брендот GMC

Прочитај повеќе
Cadillac најави нешто што никој друг го нема / ВИДЕО

Cadillac најави нешто што никој друг го нема / ВИДЕО

Иако станува збор за новина која попрво може да се припише на кинеската автомобилска индустрија, технолошката новина сепак доаѓа од General Motors

Прочитај повеќе

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) (https://animefreak.ws/m/45ja) Episode 7 at website https://animefreak.ws attack on titan animefreak

Bottom-Tier Character Tomozaki Episode 2 at KissAnime kissanime gone