Прво Кина, а потоа светот – Renault лансира евтин урбан EV кросовер / ФОТО

Прво Кина, а потоа светот – Renault лансира евтин урбан EV кросовер / ФОТО

Францускиот Renault официјално објави дека идната недела на светот ќе му го покаже својот урбан електричен кросовер City K-ZE на салонот за автомобили во Шангај

Прочитај повеќе
Освежување на европската SUV гама на Ford

Освежување на европската SUV гама на Ford

Доаѓа Kuga со седум седишта

Прочитај повеќе