Специјално издание за Aston Martin DBS Superleggera / ФОТО+ВИДЕО

Специјално издание за Aston Martin DBS Superleggera / ФОТО+ВИДЕО

Во чест на 50-годишнината од премиерата на филмот On Her Majesty’s Secret Service од серијалот за тајниот агент Џејмс Бонд

Прочитај повеќе
Цената на првиот електричен Aston Martin ќе биде позната само на купувачите

Цената на првиот електричен Aston Martin ќе биде позната само на купувачите

Британскиот производител на луксузни спортски автомобили Aston Martin во Шангај го претстави својот прв целосно електричен автомобил

Прочитај повеќе
007 во следниот филм ќе се вози на струја

007 во следниот филм ќе се вози на струја

Врската меѓу Џејмс Бонд и Aston Martin барем од оваа перспектива изгледа речиси нераскинлива

Прочитај повеќе
Aston Martin официјално потврди дека Valkyrie ќе има 1.160 КС

Aston Martin официјално потврди дека Valkyrie ќе има 1.160 КС

Британскиот Aston Martin конечно и официјално објави детали за перформансите на хибридниот модел Valkyrie

Прочитај повеќе
Гаража од соништата: 140 модерни класици бараат нов сопственик / ВИДЕО

Гаража од соништата: 140 модерни класици бараат нов сопственик / ВИДЕО

Запознајте ја една од најубавите светки автомобилски колекции од која затреперуваат колената

Прочитај повеќе
Aston Martin повторно има совршен автомобил

Aston Martin повторно има совршен автомобил

Aston Martin последниве години, се чини дека нема ниту едно промашување

Прочитај повеќе
Поглед во фабриката каде што ќе се произведува кросоверот на Aston Martin / ВИДЕО

Поглед во фабриката каде што ќе се произведува кросоверот на Aston Martin / ВИДЕО

Во фабриката лоцирана во јужен Велс, од 2019 година, британскиот производител ќе го произведува конкурентот на Lamborghini Urus

Прочитај повеќе
Вистинско уживање: со Red Bull F1 низ Мајами, Сан Франциско, Лас Вегас, пустина… / ВИДЕО

Вистинско уживање: со Red Bull F1 низ Мајами, Сан Франциско, Лас Вегас, пустина… / ВИДЕО

Даниел Рикардо и Макс Верстапен со F1 болидот на Red Bull ве водат на едно поинакво патување низ САД

Прочитај повеќе
Британската автомобилска индустрија има и план А и Б поради Brexit

Британската автомобилска индустрија има и план А и Б поради Brexit

Производителите на автомобили во Велика Британија почнале со спроведување на плановите за излез на земјата од ЕУ

Прочитај повеќе
12 автомобили и над 6000 КС во трката на годината

12 автомобили и над 6000 КС во трката на годината

Магазинот Motor Trend и оваа година организираше трка на забрзување во која учествуваат најатрактивните новитети на годината

Прочитај повеќе