„Филмот е ултимативна приказна за исполнување на желбите на еден тинејџер чии вештини за играње на Gran Turismo го довеле до пилотската кабина на тркачки автомобил“

Очекуваниот филм на Sony заснован на неговата франшиза за тркачки игри, Gran Turismo, наводно добил датум заа премиера и синопсис на заплетот. Deadline известува дека Gran Turismo ќе има премиера на 11 август 2023 година, а ќе се базира на вистинска приказна. Тоа е затоа што ова не е некоја измислена и претерана адаптација како филмот Need for Speed.

Заснован на вистинска приказна, филмот е ултимативна приказна за исполнување на желбите на тинејџер чии гејмерски вештини во Gran Turismо освоиле низа на Nissan натпревари, за да потоа стане професионален возач на тркачки автомобили.

Тоа би можело да значи дека филмот е заснован на натпреварувачката серија на GT Academy спонзорирана од Nissan, со играчи како Јан Марденборо кои преминуваат од гејмерските фотелји во кокпитот на вистински тркачки автомобили.

Одлуката да се направи биографски филм е можеби изненадувачка со оглед на љубовта на Холивуд кон несуптилното и угледот на режисерот врзан на филмот, Нила Бломкамп. Неговите претходни филмови вклучуваат акциони филмови како District 9, Chappie и Elysium, и сите тие се научно-фантастични акциони филмови.

Ова, сепак, е само најновиот во серијата автомобили поврзани со медиумите кои се прилагодиле на екранот. Холивуд, исто така, неодамна сметаше дека е соодветно да се нарача Apple TV+ базирана на серијата Speed ​​​​Racer, а Warner Bros. работи на акционен филм базиран на Hot Wheels.

Најновата итерација на франшизата GT, Gran Turismo 7, беше објавена оваа година. Прославувајќи ја својата 25-годишнина, франшизата го запечати своето место во категоријата тркачки игри.

phần mềm hack tài xỉu go88 miễn phí không rút được tiền từ go88 go88 mat

sunwin ơ việt nam sunwin không vào được máy năng lượng mặt trời sunwin