Ажурираниот C5 Aircross во продажните салони ќе пристигне во текот на летото, а ќе го понуди постоечкиот микс од бензински, дизел и plug-in хибридни погони

За да остане конкурентен и свеж во споредба со поновите ривали на пазарот, Citroen го претстави ажурираниот C5 Aircross, најголемиот SUV во својата понуда. Во однос на изгледот, најголемите промени се однесуваат на предниот дел, кој сега изгледа помодерно од својот претходник. Ова се огледува пред се во новата решетка на ладилникот со помали светла, кои сега имаат две хоризонтални LED ленти кои продолжуваат на линиите на решетката, а се придружени од новото лого на Citroen и поделените дневни светла.

Освежениот SUV на Citroen сега изгледа помоќно и помасивно со подинамично обликуван преден браник со нагласени отвори (слично на редизајнот на C3 Aircross). Задниот дел сега има светла со нова графика.

Новости има и во кабинскиот простор: редизајнираниот кокпит сега е направен во стилот на C5 X, а најзабележителна промена е новиот инфозабавен систем со 10-инчен екран на допир. Нему му се придружуваат потенки централни отвори за проток на воздух и редизајнираната централна конзола со минималистичка рачка за менување на степенот на пренос. Тука се и новите Advanced Comfort седишта, кои имаат дополнителен тапацир, како и функции за греење и масажа.

Надградениот C5 Aircross во европските салони треба да пристигне ова лето и ќе ја понуди постоечката мешавина на бензински, дизел и plug-in хибридни погонски единици.

Последниот се состои од бензински мотор PureTech 180 S&S и батерија од 13,2 kWh која го напојува електричниот мотор. Оваа поставка му дава на францускиот кросовер комбинирана моќност од 225 КС и автономија од 55 километри со електричен погон.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

Mieruko-chan Episode 11

animefreaks website My Hero Academia

Black Clover

dubbed anime SK8 the Infinity

AnimeFreak Naruto (Uncropped) (Dub)