Рекламата е за популарниот Yaris, но таа брзо по објавата беше забранета

Станува збор за реклама за новиот Yaris наменета за австралискиот пазар. Сепак, рекламата не траеше долго бидејќи локалните регулаторни тела ја забранија, со објаснување дека е опасна затоа што ги охрабрува возачите да возат брзо и небезбедно.

Наспроти очекувањата, спортскиот Yaris GR се појавува на видеото само кратко, но доволно за да се прогласи за главен виновник. Имено, возачот со него излетал од шталата со преголема брзина, и тоа многу невнимателно.

Во Toyota велат дека тие „сериозно го сфаќаат мислењето, но веруваат дека рекламата не е во спротивност со кодексот на FCAI (Федерална комора на автомобилската индустрија) или со важечките закони и регулативи кои го регулираат сообраќајот во заедницата и стандардите за возење“.

Loading...

Watch Ex-Arm Episode 1 (https://animeflix.nl/m/N0gp/ep-1) at ANIMEFLIX animeflix banana fish

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Shin Henshuu-ban (https://funimationfree.com/m/4Bbl) Episode 13 at Funimation funimation streaming