Навикнете се на тивките трки за забрзување бидејќи вака би можеле да изгледаат во блиска иднина

Tesla Model S Plaid е буквално светски рекордер кога станува збор за забрзување и ќе го задржи тој статус додека на патиштата не пристигнат Lotus Evia, Tesla Roadster и секако близнаците Pininfarina Battista и Rimac Nevera. А на таков автомобил со такво забрзување овој пат му се спротивставува мотоцикл.

Иако се работи за Harley-Davidson, ова е тивок мотоцикл. Да, Livewire е еден од првите електрични мотоцикли и нуди многу убедливи перформанси. Тој нуди максимален вртежен момент од самиот почеток, а забрзува до 153 km/h. Иако се напојува со електрична енергија, овој мотоцикл тежи само 250 килограми, што е околу педесет повеќе од најбрзите бензински мотоцикли.

Автомобилот на Tesla е значително потежок (2.161 kg), но и речиси десет пати посилен. Како сето ова изгледа во пракса, погледнете во приложеното видео.

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Attack on Titan Final Season

animefreak Komi Can’t Communicate

sites to watch anime AnimeFreak TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

AnimeFreak Horimiya

anime websites Naruto: Shippuden