Ново видео покажува колку е лесно да се најдете во потенцијално опасна ситуација во сообраќајот

Снимката доаѓа од Сантандер во североисточна Колумбија. На него се гледа велосипедист како вози по средина на сообраќајна лента, следен од возило од кое се снима. Иако станува збор за пат со многу свиоци но со јасна хоризонтална сигнализација која забранува претекнување, нестрпливи возачи секогаш има.

Резултатот? Во овој случај за среќа без тешки и смртни последици.

Loading...

AnimeDao overlord animedao: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1 (https://animedao.nl/m/Y1QJ/ep-1)

WCOStream wcostream spongebob: Watch The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 5