Hyundai наскоро ќе го претстави новиот MPV модел Custo, а како најавува и комплет фабрички тизер слики

Станува збор за возило со преден дел по примерот на поновите модели на оваа марка, додека во внатрешноста ќе има три реда седишта за вкупно седум патници.

Должината на возилото е 4.950 mm, ширина 1.850 mm, висина 1.734 mm и меѓуоскино растојание 3.055 mm. Mоторната гама вклучува 1.5 и 2.0 литарски турбо бензинци, со 170, односно 236 КС, со 8-степен автоматски менувач и погон на предните тркала.

Останува прашањето дали Custo ќе се продава само во Азија или подоцна ќе се нуди и на некои други пазари.

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD

AnimeFreak Watch english anime Online in HD for FREE

AnimeFLV: Kitakubu Katsudou Kiroku: Miniature Theater anime episode 9 online free at https://animeflv.uk watch anime free

The World God Only Knows (Dub) (https://twistmoe.net/m/W2E2) Episode 12

Startupmatcher: https://startupmatcher.com/p/kissanime-2

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17131/kissanime