„А што да правам, во rent-a-car компанијата немаа Q7 за изнајмување“

Откако бил сопрен од полицијата, возачот на ова Audi RS4 е казнет со 840 евра, за дури шест прекршоци

Ова не носи до приложената фотографија. Возачот на оваа сегашна генерација RS4 Avant е забележан како превезува деца во багажникот на автопат во Каталонија.

Се подразбира дека ова е крајно опасно, особено ако задната врата не е целосно затворена. Најлошо од се е дека ,,автомобилот е фотографиран на левата страна на автопатот, што значи дека веројатно возел со полна брзина. Без појасите, работите очигледно може да тргнат наопаку во секој момент.

Локалните извештаи велат дека францускиот турист возел кон Коста Брава, крајбрежен регион на Каталонија во североисточна Шпанија.

Откако бил запрен од полицијата, возачот бил казнет со 840 евра за дури шест прекршоци: два за возење на две деца под три години без соодветни детски седишта, едно за непромислено возење, едно за превоз на повеќе луѓе отколку што предвидел производителот и уште два за неносење заштитен појас.

Website https://animebee.to: Watch Gegege no Kitarou: Youkai Tokkyuu! Maboroshi no Kisha animebee Episode Full english dubbed anime

AnimeTV: Ouran High School Host Club anime episode 26 online free at https://animetv.cc watch anime

Platonic Chain (https://animepahe.cc/m/OWER) Episode 24

Website https://kissanime.mx: Watch Grisaia no Meikyuu: Caprice no Mayu 0 - Takizono Basketball Club no Nama Cream Party! kissanime Episode Full gogoanime tv kissanime

Able2know: https://able2know.org/user/gogoanimelol/

Themehorse: https://www.themehorse.com/support-forum/users/animeflixnl/