Функцијата дигитален клуч за автомобил на Apple наскоро би можела да биде корисна за отклучување на неколку модели на BMW

Според извештајот на Bloomberg, Hyundai и неговиот бренд Genesis до лето исто така ќе имаат поддршка за Apple CarKey. Не е сигурно кои модели ќе ја обезбедат оваа опција, но забележливо е дека некои нивоа на опрема на Ioniq 5 и други автомобили на Hyundai вклучуваат NFC за дигитален клуч.

Додека контролите за далечинско заклучување преку паметните телефони се достапни веќе некое време, CarKey го третира телефонот повеќе како физички клуч. Сè што треба да направите е да го доведете телефонот или Apple Watch до рачката на вратата од автомобилот за да го отклучите, а со поставување во одредена област можете дури и да го стартувате автомобилот.

Корисниците на IPhone, како што се iPhone 11 и поновите верзии, телефонот можат дури и да го остават во џеб кога ќе го отворат и стартуваат возилото.

Доколку извештајот е точен, потегот на Apple би можел значително да го зголеми бројот на корисници на дигитални клучеви за автомобилите.

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 5

AniWatch Horimiya Episode 4

free anime online Hunter x Hunter (2011)

watch anime online The Daily Life of the Immortal King 2nd Season

AniWatch Komi Can’t Communicate