Животот во Дубаи не е за просечен човек. Можеби имате скап автомобил, но поважна е регистарската табличка која може да биде и поскапа. Меѓутоа, ако можете да си го дозволите тоа, мора да го сочувате образот и да имате неколку во вашата колекција

Станува збор за бизнисменот по име Абу Сабах. Човекот пред камера се пофалил дека ја има најскапата регистарска табличка на светот. Ова не е сосема точно, бидејќи табличката со број 1 веројатно би била најскапа доколку сегашниот сопственик сака да ја продаде. Бизнисменот со недвижности Саид Абдул Гафар Кури платил нешто помалку од 5 милиони долари во 2008 година.

Абу Сабах поседува едноцифрен број 5 кој го купил за 9 милиони долари. На новинарите им рекол дека го купил затоа што го вратиле од хотел. Неговиот „прилично кул автомобил“ немал доволно атрактивна регистарска табличка.

Тој веќе поседува двоцифрени регистарски таблички, 48, 49 и 27, но онаа со број 5 е највредната во неговата колекција и го краси неговиот Rolls-Royce Phantom од 800.000 долари. Интересно е што овој скап автомобил е 11 пати поевтин од регистарската табличка.

Дали е паметно да се пофали со таков „потфат“ на ТВ?

Треба да процените сами. Не според многумина, но тешко е да се обвини Сабах дека прави нешто погрешно.

Абу Сабах е всушност Балвиндер Сани, претседател и извршен директор на RSG International Trading Company за недвижнини со седиште во Дубаи. Тој своевремено привлече големо внимание (2016 година), кога на аукција купи регистерска табличка со бројот „9“, што е неговиот среќен број, за која наводно платил 9 милиони долари.

Но, тогаш, како и сега, Сахни имал проблем со луѓето кои го критикуваат за неговата колекција на регистарски таблички. Како што самиот истакнува, никогаш не побарал публицитет по тоа прашање.

Сепак, неговото неодамнешно интервју за Би-Би-Си се чини дека е во целосна спротивност со таквите наводи. Тоа дефинитивно значи крај на анонимноста за бизнисмен од Дубаи.

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

DARLING in the FRANXX (Dub)

Naruto: Shippuden (Dub) Episode 492

sites to watch anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

anime websites GoGoAnime Attack on Titan Final Season (Dub)

free anime online My Hero Academia Season 2