Зелена иднина: Rolls-Royce пред одобрение за производство на мини-нуклеарен реактор

Зелена иднина: Rolls-Royce пред одобрение за производство на мини-нуклеарен реактор

За разлика од традиционалните реактори, таканаречените Small Modular Reactors (SMR) или мини модуларни реактори се поевтини и побрзи за изградба и можат да се инсталираат и во бродови и авиони

Прочитај повеќе
Како богатите Руси останаа без луксузни автомобили

Како богатите Руси останаа без луксузни автомобили

Богатите граѓани на Руската Федерација веќе се прашуваат по кои заобиколни патишта можат да стигнат до луксузен автомобил

Прочитај повеќе
Редизајн на Rolls-Royce Spirit of Ecstasy

Редизајн на Rolls-Royce Spirit of Ecstasy

Датумот 6 февруари 1911 година го означува официјалниот роденден на она што веројатно со годините стана можеби најпрестижна и најпозната декорација на хаубата во историјата на автомобилите

Прочитај повеќе
Девет милиони долари за регистарската табличка. Rolls-Royce е само скромен додаток / ВИДЕО

Девет милиони долари за регистарската табличка. Rolls-Royce е само скромен додаток / ВИДЕО

Животот во Дубаи не е за просечен човек

Прочитај повеќе
2022 Rolls-Royce Black Badge Ghost / ФОТО+ВИДЕО

2022 Rolls-Royce Black Badge Ghost / ФОТО+ВИДЕО

Британскиот бренд го претстави новиот Black Badge Ghost, опишан како технолошки најнапредниот Black Badge модел

Прочитај повеќе
Виски, пури и Rolls-Royce

Виски, пури и Rolls-Royce

Rolls-Royce ги претстави најновите ставки во своето портфолио на луксузни колекционерски предмети

Прочитај повеќе
Rolls-Royce Phantom vs Mercedes-Maybach S580 / ВИДЕО

Rolls-Royce Phantom vs Mercedes-Maybach S580 / ВИДЕО

Прочитај повеќе
Балканска работа! Романец во Rolls Royce го изблокирал цел сообраќај, а причината е неверојатна / ВИДЕО

Балканска работа! Романец во Rolls Royce го изблокирал цел сообраќај, а причината е неверојатна / ВИДЕО

Сопственикот се преценил и очигледно заборавил каков ѕвер има под хаубата

Прочитај повеќе
Флојд Мејведер „искеширал“ милион долари во еден ден за автомобили за себе и пријателите

Флојд Мејведер „искеширал“ милион долари во еден ден за автомобили за себе и пријателите

Флојд Мејведер, бокс промотор и поранешен професионален боксер, е личноста која сигурно ќе посакате да ја имате за пријател

Прочитај повеќе
Купувачи на најскапиот автомобил во светот се Бијонсе и Џеј Зи?!

Купувачи на најскапиот автомобил во светот се Бијонсе и Џеј Зи?!

Производителот на ултра-премиум автомобили од островот, Rolls-Royce, пред само неколку дена го претстави моделот наречен Boat Tail, кој во истиот момент се устоличи како најскапиот автомобил на светот

Прочитај повеќе

https://go88.gg/

sunwin homepage sunwin nhà cái sunwin hotline