Воздушни перничиња и за најмладите / ВИДЕО

Воздушни перничиња и за најмладите / ВИДЕО

Компанијата Maxi-Cosi започна со производство на првото седиште за деца, опремено со воздушни перничиња

Прочитај повеќе
Uber сè уште има голема доверба во автономните автомобили

Uber сè уште има голема доверба во автономните автомобили

Според извршниот директор на компанијата, технологијата ќе стане побезбедна

Прочитај повеќе
Ова се најмоќните погонски агрегати во светот

Ова се најмоќните погонски агрегати во светот

Најмоќниот мотор со 2-цилиндри е погонски агрегат на еден Fiat модел, додека најмоќниот мотор со 16 цилиндри е резервиран за хипер автомобилот на Bugatti

Прочитај повеќе
Како ‘рѓата на каросеријата влијае на безбедноста / ВИДЕО

Како ‘рѓата на каросеријата влијае на безбедноста / ВИДЕО

Стандардните краш-тестови го покажуваат нивото на безбедност на новите автомобили штотуку излезени на пазарот. Но, што се случува со истите автомобили откако тие се возат 10 години или повеќе?

Прочитај повеќе
Нов проект во Дубаи: Започнува тестирање на дигитални регистарски таблички

Нов проект во Дубаи: Започнува тестирање на дигитални регистарски таблички

Наместо класични регистарски таблички, автомобилите во Дубаи ќе имаат дигитални таблици со поддршка за GPS

Прочитај повеќе
Швеѓаните претставија пат на иднината: полнење на батериите на автомобилите при возење / ВИДЕО

Швеѓаните претставија пат на иднината: полнење на батериите на автомобилите при возење / ВИДЕО

Нема потреба од полнење на батеријата на специјални станици за полнење кога електричните возила може се полна за време на возењето

Прочитај повеќе
Трагедиите нема да ја сопрат револуцијата: тестовите на самовозечки автомобили продолжуваат

Трагедиите нема да ја сопрат револуцијата: тестовите на самовозечки автомобили продолжуваат

Наскоро во Калифорнија ќе може да се побара такси кое ќе превезува патници чии судбина и живот ќе бидат исклучиво „во рацете“ на компјутер

Прочитај повеќе
Дали LED фаровите се опасни за безбедноста во сообраќајот

Дали LED фаровите се опасни за безбедноста во сообраќајот

Модерните фарови светат прејако и може да ги заслепат возачите, а за главен „виновник“ се посочува LED технологијата

Прочитај повеќе
„Самовозечките автомобили можеби ќе убијат илјадa луѓе, но ќе спасат многу повеќе“!

„Самовозечките автомобили можеби ќе убијат илјадa луѓе, но ќе спасат многу повеќе“!

Самовозечките автомобили можеби ќе убијат илјадa луѓе, но ќе спасат многу повеќе, изјави директорот на Toyota за Северна Америка, Џим Ленц

Прочитај повеќе
20.000 нови Jaguar возила за флота од автономни возила

20.000 нови Jaguar возила за флота од автономни возила

Компанијата Waymo, основана од Google за развој на „самоуправувачки автомобили", се здружува со Jaguar Land Rover со цел создавање на „првиот луксузен, целосно самовозечки електричен автомобил“

Прочитај повеќе

WCOStream watch cartoons online wcostream: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 7

KissAnime kissanime closed: Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25