Audi Q8 пристигнува во јуни

Audi Q8 пристигнува во јуни

Премиерата на новиот голем SUV ќе се одржи во Шангај

Прочитај повеќе
GM ќе започне со производство на целосно автономни возила во 2019 година

GM ќе започне со производство на целосно автономни возила во 2019 година

Се чини дека одбројувањето до времето кога на автомобилите нема да им бидат потребни возачи веќе започна...

Прочитај повеќе
Наскоро во премиум SUV сегментот – пристигнува Maybach SUV

Наскоро во премиум SUV сегментот – пристигнува Maybach SUV

Следната генерација на Mercedes-Benz GLS ќе го „роди“ и првиот ултра-луксузен SUV под ознаката Maybach

Прочитај повеќе
Новиот Mercedes-Maybach Pullman: 6,5 метри чист луксуз

Новиот Mercedes-Maybach Pullman: 6,5 метри чист луксуз

Mercedes ja претстави рестилизираната верзија на својот најскап седан модел

Прочитај повеќе
Маркионе потврди – хибридното Ferrari во 2019 веројатно ќе биде SUV

Маркионе потврди – хибридното Ferrari во 2019 веројатно ќе биде SUV

Италијанскиот Ferrari следната година ќе го претстави својот V8 хибриден мотор на база на пионерот од хибридниот модел LaFerrari во сериски модел, а шпекулациите велат...

Прочитај повеќе
Рестилизираната BMW Серија 7 со комплетно дигитална инструмент табла

Рестилизираната BMW Серија 7 со комплетно дигитална инструмент табла

Рестилизираната BMW Серија 7 веќе може да се види по улиците, а иако е камуфлирана, сепак, некои работи веќе се видливи

Прочитај повеќе
Струјата „го продолжува животот” на дизел агрегатите

Струјата „го продолжува животот” на дизел агрегатите

Од 2018 година, Mercedes на клиентите ќе им понуди хибридни верзии на моделите од C и E-Class...

Прочитај повеќе
Женева 2018: Kia Ceed Sportswagon за 2019 година / ФОТО

Женева 2018: Kia Ceed Sportswagon за 2019 година / ФОТО

Kia на на автомобилскиот салон во Женева ја претставува новата генерација на Ceed во караванска верзија со багажен простор од 600 литри

Прочитај повеќе
Женева 2018: Toyota Auris без дизел мотор, но со нов хибриден погон / ФОТО

Женева 2018: Toyota Auris без дизел мотор, но со нов хибриден погон / ФОТО

Иако концептната верзија на тркачкиот автомобил Supra GR веројатно е главна ѕвезда на штандот, Toyota на автомобилскиот саем во Женева ја претстави и новата генерација на моделот Auris

Прочитај повеќе
Женева 2018: Деби за европскиот Mustang Bullitt со 464 КС / ФОТО

Женева 2018: Деби за европскиот Mustang Bullitt со 464 КС / ФОТО

Ford на Европските клиенти ќе им понуди нешто послаб V8 мотор од оној што е поставен во американскиот Bullitt

Прочитај повеќе