Брз и едноставен трик како да одледите шофершајбна, а да не го изгребете стаклото / ВИДЕО

0

Ако немате спреј за одмрзнување на вашиот автомобил, лесно можете да го направите сами

Ако ве изненадат замрзнати стакла на автомобилот наутро, а не сте купиле спреј за одмрзнување, истиот може да го направите од само две состојки – вода и алкохол.

Додадете ги состојките во шише со додаток за распрскување во размер 2:1, или две третини алкохол и една третина вода. Со оваа мешавина испрскајте го замрзнатото стакло. За неколку секунди, мразот ќе омекне, така што лесно можете да го отстраните без стругање.Loading...
Споделете.

Коментарите се затворени.

Translate »