Дали Dacia ја напушта идејата за (само) евтин бренд? Новата идеја е „вредност за парите“!

Дали Dacia ја напушта идејата за (само) евтин бренд? Новата идеја е „вредност за парите“!

Се чини дека моделот Sanderо ќе остане важна мамка за клиентите, но идејата е да се тргне и во сегменти каде маржите и профитот се многу повисоки

Прочитај повеќе
Еве зошто Renault и Geely сакаат да произведуваат термички мотори и по 2040 година

Еве зошто Renault и Geely сакаат да произведуваат термички мотори и по 2040 година

Тие не веруваат дека возилата со внатрешно согорување и хибридните возила ќе претставуваат помалку од 40 проценти од пазарот во 2040 година

Прочитај повеќе
Renault 4EVER Trophy Concept – Цврст теренски електричен SUV! / ВИДЕО

Renault 4EVER Trophy Concept – Цврст теренски електричен SUV! / ВИДЕО

Прочитај повеќе
Погон на водород, дизајн за иднината… Ова е концептот Alpine Alpenglow / ВИДЕО

Погон на водород, дизајн за иднината… Ова е концептот Alpine Alpenglow / ВИДЕО

Прочитај повеќе
Renault 4ever Trophy! Премиера за новата „четворка“ / ФОТО

Renault 4ever Trophy! Премиера за новата „четворка“ / ФОТО

На тековниот салон за автомобили во Париз, француската марка со прототип го најави враќањето на уште едно долго и со нетрпение очекувано име во автомобилската индустрија

Прочитај повеќе
Renault таргетира 2.2 билиони долари приход од рециклирање стари автомобили! / ВИДЕО

Renault таргетира 2.2 билиони долари приход од рециклирање стари автомобили! / ВИДЕО

Прочитај повеќе
Renault ја враќа легендарната „четворка“. Наскоро премиера!

Renault ја враќа легендарната „четворка“. Наскоро премиера!

Најлегендарниот модел на Renault се враќа со стил

Прочитај повеќе
Новиот Mitsubishi ASX не е ништо повеќе од преименуван Renault Captur / ФОТО

Новиот Mitsubishi ASX не е ништо повеќе од преименуван Renault Captur / ФОТО

Mitsubishi ја претстави најновата генерација на својот мал кросовер, ASX, кој ќе се продава на преостанатите европски пазари на јапонската марка

Прочитај повеќе
Голем тест! На автопат провериле 36 електрични автомобили. Досегот опаѓа за повеќе од 50 проценти

Голем тест! На автопат провериле 36 електрични автомобили. Досегот опаѓа за повеќе од 50 проценти

Новинарите на германскиот магазин „Auto Bild“ спровеле тест на 36 од најпопуларните модели со цел да го проверат вистинскиот опсег при возење на автопат...

Прочитај повеќе
Renault 4 се враќа на сцената како достапен и практичен електричен автомобил

Renault 4 се враќа на сцената како достапен и практичен електричен автомобил

Се чини дека новата генерација на целосно електрични возила на Renault ќе ги прифати поранешните ѕвезди на брендот...

Прочитај повеќе