Дали го отклучувате автомобилот „без клуч“? Можеби не треба / ВИДЕО

Дали го отклучувате автомобилот „без клуч“? Можеби не треба / ВИДЕО

Меѓу најранливите се најпопуларните модели - Ford Fiesta, Volkswagen Golf, Nissan Qashqai и Ford Focus

Прочитај повеќе
Nissan Leaf е сеуште најпопуларниот електричен автомобил во Европа

Nissan Leaf е сеуште најпопуларниот електричен автомобил во Европа

Според податоците на Nissan, Европа е најважниот пазар за моделот Leaf

Прочитај повеќе
Како ли само им успеа? Nissan заврши под караван

Како ли само им успеа? Nissan заврши под караван

Најдоброто нешто во оваа бизарна несреќа e што никој не е повреден

Прочитај повеќе
Nissan создаде нов сегмент – повишен спортски седан / ВИДЕО

Nissan создаде нов сегмент – повишен спортски седан / ВИДЕО

Идејата е да се комбинира возило со повишен клиренс како кросовер, со традиционалниот седан со четири врати, а сето тоа во електрична верзија

Прочитај повеќе
Мистериозно видео од Nissan како најава за премиерата во Детроит / ВИДЕО

Мистериозно видео од Nissan како најава за премиерата во Детроит / ВИДЕО

Со навстина мистериозно видео, јапонскиот Nissan најави концепт кој ќе дебитира на авто саемот во Детроит

Прочитај повеќе
Сè уште е најпродаваниот електричен автомобил во светот, сега и со нова изведба / ФОТО+ВИДЕО

Сè уште е најпродаваниот електричен автомобил во светот, сега и со нова изведба / ФОТО+ВИДЕО

И покрај драстичното зголемување на продажбата на Tesla Model 3, NISSAN Leaf е сеуште најпродаваниот електричен автомобил во светот со...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Речиси една третина од автомобилите продадени во Норвешка изминатата година се електрични модели

Речиси една третина од автомобилите продадени во Норвешка изминатата година се електрични модели

Пазарот за нови електрични автомобили во Норвешка продолжува да расте

Прочитај повеќе
Koи SUV модели се најпродавани на глобално ниво?

Koи SUV модели се најпродавани на глобално ниво?

Пазарот на SUV возила продолжи да расте и во изминатата година, па така на глобално ниво се продадени 31,1 милион возила од оваа класа...

Прочитај повеќе
15 автомобили, камиони и SUV модели кое веќе нема да се произведуваат

15 автомобили, камиони и SUV модели кое веќе нема да се произведуваат

Од Alfa Romeo до Volkswagen, ова се 15 возила кои заминуваат во историјата.

Прочитај повеќе
Дали ќе дојде до распад на алијансата Renault-Nissan?!

Дали ќе дојде до распад на алијансата Renault-Nissan?!

Nissan ја отвори можноста за продажба на своите акции во Renault

Прочитај повеќе