Новиот Mitsubishi ASX не е ништо повеќе од преименуван Renault Captur / ФОТО

Новиот Mitsubishi ASX не е ништо повеќе од преименуван Renault Captur / ФОТО

Mitsubishi ја претстави најновата генерација на својот мал кросовер, ASX, кој ќе се продава на преостанатите европски пазари на јапонската марка

Прочитај повеќе
Mitsubishi полека, но сигурно ја напушта Европа?!

Mitsubishi полека, но сигурно ја напушта Европа?!

Јапонскиот бренд најавил дека веќе од следниот месец ќе престане да ги доставува своите SUV модели во Европа

Прочитај повеќе