Купувате автомобил? Ова се најсигурните и најмалку сигурни автомобилски брендови во однос на дефекти

Купувате автомобил? Ова се најсигурните и најмалку сигурни автомобилски брендови во однос на дефекти

Угледниот What Car? спровел истражување на скоро 13.000 возачи за да утврди кои автомобили ги возат и колку дефекти имале во последните 12 месеци

Прочитај повеќе
Toyota подготвена со сопствен автопилот од второ ниво / ФОТО+ВИДЕО

Toyota подготвена со сопствен автопилот од второ ниво / ФОТО+ВИДЕО

Системот дебитира во Lexus LS и водородниот Mirai

Прочитај повеќе
Што се случува ако само на 5 секунди го тргнете погледот од патот? / ВИДЕО

Што се случува ако само на 5 секунди го тргнете погледот од патот? / ВИДЕО

Толку време е потребно да се провери смс порака на телефонот

Прочитај повеќе
LF-Z Concept: Увид во електричната иднина на Lexus

LF-Z Concept: Увид во електричната иднина на Lexus

Новиот LF-Z ветува 600 километри со едно полнење и преден, заден и 4х4 погон истовремено

Прочитај повеќе
Cupra Formentor, Polestar 2, Renault Arkana и Lexus 300e со пет ѕвезди за безбедност од EuroNCAP / ФОТО+ВИДЕО

Cupra Formentor, Polestar 2, Renault Arkana и Lexus 300e со пет ѕвезди за безбедност од EuroNCAP / ФОТО+ВИДЕО

Првите четири автомобили тестирани од EuroNCAP оваа година со одлични резултати

Прочитај повеќе
Жените ги избраа најдобрите автомобили во 2021 година

Жените ги избраа најдобрите автомобили во 2021 година

Апсолутниот победник на дами ќе биде објавен на 8 март

Прочитај повеќе
J.D. Power: Јапонците и Корејците доминираат по квалитет, Tesla близу до дното на листата!

J.D. Power: Јапонците и Корејците доминираат по квалитет, Tesla близу до дното на листата!

На врвот на листата е Lexus, а Porsche 911 е најпоуздан автомобил споредено со останатите

Прочитај повеќе
„Дедо Мраз ја збогати гаражата“!

„Дедо Мраз ја збогати гаражата“!

До сега, Дедо Мраз користеше ирваси за да ја влече својата санка низ целиот свет, но во оваа 2020 година,...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Consumer Reports: Mazda најсигурна, Tesla на дното

Consumer Reports: Mazda најсигурна, Tesla на дното

Американскиот Consumer Reports ги објави резултатите од најновото истражување за доверливоста на брендовите на автомобили во оваа земја.

Прочитај повеќе
Првиот електричен автомобил на Lexus доаѓа во Европа / ФОТО

Првиот електричен автомобил на Lexus доаѓа во Европа / ФОТО

Откако продаде повеќе од 450.000 хибридни автомобили во Европа, Lexus го претстави и својот прв електричен автомобил на Стариот континент

Прочитај повеќе

AnimeTV anime sites: Watch How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode 2 (https://animetv.cc/m/WLZk/ep-2)

4Anime 4anime: Scum's Wish (https://4anime.biz/m/XbKx) Episode 12