Автомобилски концепти кои ја одбележаа 2018 година

Автомобилски концепти кои ја одбележаа 2018 година

Годината која полека останува зад нас беше многу возбудлива кога станува збор за нови модели, но исто така и кога станува збор за супер атрактивни концепти

Прочитај повеќе
Пристигa големиот и моќен Jeep Gladiator

Пристигa големиот и моќен Jeep Gladiator

По повод светската премиера на Gladiator, Jeep објави технички податоци и галерија на фотографии од својот нов пикап

Прочитај повеќе
Jeep со комерцијална објава ја исмејува Kia / ВИДЕО

Jeep со комерцијална објава ја исмејува Kia / ВИДЕО

Претходно оваа година, Kia престави реклама во која тој ги пофали теренските способности на кросоверот Sorento

Прочитај повеќе
13 марки кои се откажале или се во процес на укинување на дизел понудата

13 марки кои се откажале или се во процес на укинување на дизел понудата

Политиката која се води против дизел технологијата го зема својот данок, па голем број производители се откажуваат од нафтата како погонско гориво

Прочитај повеќе
Новиот Jeep Wrangler може да се распадне за време на возење / ВИДЕО

Новиот Jeep Wrangler може да се распадне за време на возење / ВИДЕО

Лошо заварување на рамот враќа над 18.000 единици во сервисите

Прочитај повеќе
Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Објавена листата на кандидати за „Светски автомобил на годината 2019“

Во изборот за „Светски автомобил на годината“ има за секого по нешто, од Dacia Duster до BMW 8

Прочитај повеќе
Новиот „ѕвер“ на Кристијано Роналдо

Новиот „ѕвер“ на Кристијано Роналдо

Само две недели по „трансферот на векот“ на Кристијано Роналдо од Реал во Јувентус познато е што ќе мора да вози Португалецот

Прочитај повеќе
Штрајкот против Роналдо во Fiat не успеа

Штрајкот против Роналдо во Fiat не успеа

Против трансферот на Португалецот протестирале точно пет лица

Прочитај повеќе
Даноците на Трамп жестоко ќе го погодат Fiat-Chrysler

Даноците на Трамп жестоко ќе го погодат Fiat-Chrysler

Фабриката на Fiat во Мелфи во Италија ќе се затвори ако се имплементираат плановите на Белата куќа

Прочитај повеќе
Fiat Chrysler Automobiles преминува во владение на Hyundai?!

Fiat Chrysler Automobiles преминува во владение на Hyundai?!

Според пишување на азиските медиуми, јужнокорејскиот гигант Hyundai планира да ја преземе групата Fiat Chrysler Automobiles (FCA) во текот на летото

Прочитај повеќе