Top Gear: Прв поглед на моќниот електричниот Ford суперван – „Убиецот“ на суперавтомобили / ВИДЕО

Top Gear: Прв поглед на моќниот електричниот Ford суперван – „Убиецот“ на суперавтомобили / ВИДЕО

Прочитај повеќе
Ford Focus заминува во историјата!

Ford Focus заминува во историјата!

Уште една жртва на електрификацијата!

Прочитај повеќе
Експеримент без мозок: Еве што се случува кога кај 4×4 возило ќе уфрлите во рикверц при 70 km/h / ВИДЕО

Експеримент без мозок: Еве што се случува кога кај 4×4 возило ќе уфрлите во рикверц при 70 km/h / ВИДЕО

Ако некогаш сте се сомневале во тоа дека возилото што се движи напред не треба нагло да ја менува насоката, сега веќе може да бидете сигурни во тоа

Прочитај повеќе
Автомобилите се само основа: Ford очекува огромен профит од претплатите на напредните системи за асистенција на возачот

Автомобилите се само основа: Ford очекува огромен профит од претплатите на напредните системи за асистенција на возачот

Многу од функциите кои се планира да се наплаќаат се напредни функции за помош на возачот, како што се BlueCruise и ActiveGlide

Прочитај повеќе
Ford го укинува работното место продавач во салон? „Сакаме се да префрлиме на интернет“

Ford го укинува работното место продавач во салон? „Сакаме се да префрлиме на интернет“

„Сегашниот модел на дистрибуција нè чини околу 2.000 долари дополнителни по автомобил“, вели првиот човек на Ford Првиот човек на...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Германија забрани продажба на автомобили на Ford?

Германија забрани продажба на автомобили на Ford?

Причината е патент тужба за пристап до интернет, поднесена од јапонска компанија

Прочитај повеќе
Ford претстави електричен e-Transit Custom / ФОТО+ВИДЕО

Ford претстави електричен e-Transit Custom / ФОТО+ВИДЕО

e-Transit Custom кој е само еден чекор на американскиот производител на возила во однос на реализацијата на прокламираната цел да понуди пет комерцијални електрични возила во Европа до 2024 година

Прочитај повеќе
Ford Mustang Mach-E во розевa боја?! По грешка!

Ford Mustang Mach-E во розевa боја?! По грешка!

Работниците во фабриката заборавиле да ги исчистат пиштолите за боја откако бил нанесен белиот основен слој ...

Прочитај повеќе
Купил Ford GT за 700 илјади долари и веднаш го искршил: „Не знам да возам автомобили со рачен менувач!“ / ФОТО

Купил Ford GT за 700 илјади долари и веднаш го искршил: „Не знам да возам автомобили со рачен менувач!“ / ФОТО

Според полицискиот извештај, возачот рекол дека не бил запознаен како се вози автомобил со мануелен менувач

Прочитај повеќе
Крај на една ера: По 29 години европскиот Ford Mondeo заминува во пензија

Крај на една ера: По 29 години европскиот Ford Mondeo заминува во пензија

Причината за симнувањето на Mondeo од понудата е падот на продажбата, но и лудилото на клиентите по теренци и кросовер модели

Прочитај повеќе

sổ kết quả go88 game go88 go88 gold

sunwin apk 2021 game đánh bài sunwin SUNWIN - Game bài SUN WIN số 1 thị trường Châu Á 2022