Puma и Bronco не се единствените! Ford планира повеќе стари имиња да ги врати на сцената

Puma и Bronco не се единствените! Ford планира повеќе стари имиња да ги врати на сцената

Американците инспирација за именување на нови модели бараат во минатото

Прочитај повеќе
Возевме: Ford Puma Titanium 1.0 Ecoboost 125 КС / ФОТО ГАЛЕРИЈА

Возевме: Ford Puma Titanium 1.0 Ecoboost 125 КС / ФОТО ГАЛЕРИЈА

„Дива мачка“ подготвена за скок во секое време

Прочитај повеќе
Ford Puma доби верзија ST / ФОТО+ВИДЕО

Ford Puma доби верзија ST / ФОТО+ВИДЕО

„Набилданиот“ кросовер развива 197 КС, а до стотка забрзува за 6,7 секунди

Прочитај повеќе