„Фчерашни вести кои го шокираа“ автомобилскиот свет

„Фчерашни вести кои го шокираа“ автомобилскиот свет

Fiat го враќа касетофонот, а Toyota го најави Yaris во пикап изведба

Прочитај повеќе
Брендови со најлојални сопственици

Брендови со најлојални сопственици

Потврда за правилото - Американците најмногу ги сакаат јапонските модели

Прочитај повеќе
Renault сака да го купи Fiat-Chrysler?!

Renault сака да го купи Fiat-Chrysler?!

За таа цел, новиот прв човек на чело на компанијата, Жан-Доминик Сенар, прво ќе го зголеми притисокот за спојување со Nissan

Прочитај повеќе
Новиот Fiat 500 EV потврден

Новиот Fiat 500 EV потврден

Планот вклучува електрификација на секој бренд во рамките на FCA

Прочитај повеќе
FCA ja признаваат грешката со Maserati, но нема да го продаваат

FCA ja признаваат грешката со Maserati, но нема да го продаваат

Fiat Chrysler Automobili ги отфрлa шпекулациите за продажба на својот луксузен бренд Maserati

Прочитај повеќе
Можно партнерство меѓу Peugeot и FIAT

Можно партнерство меѓу Peugeot и FIAT

Се чини дека здружувањето на силите во автомобилската индустрија е се попопуларно, а последното би можело да биде помеѓу францускиот и италијанскиот гигант

Прочитај повеќе
Покојниот шеф на FCA прогласен за личност на годината во автомобилската индустрија

Покојниот шеф на FCA прогласен за личност на годината во автомобилската индустрија

80 членови на жирито од 24 светски земји за Светскиот Автомобил на годината избрале помеѓу бројни директори и менаџери...

Прочитај повеќе
Како лего коцки: Fiat Centoventi ja најави новата Panda

Како лего коцки: Fiat Centoventi ja најави новата Panda

Fiat Panda е еден од најдолговечните, но исто така и најсимпатични градски автомобили, а сега би можел да добие и многу интересен наследник

Прочитај повеќе
Парите не се проблем! Fiat Chrysler со три рекламни пораки на Super Bowl / ВИДЕО

Парите не се проблем! Fiat Chrysler со три рекламни пораки на Super Bowl / ВИДЕО

FCA има закупено простор за три свои брендови - Dodge, Jeep и Ram...

Прочитај повеќе
Fiat во Франција одобрува десетгодишна гаранција на целата гама

Fiat во Франција одобрува десетгодишна гаранција на целата гама

Италијанскиот производител донел одлука за која верува дека ќе ја зголеми довербата на јавноста во однос на сигурноста на своите возила, како и дека ќе придонесе за подобри продажни резултати

Прочитај повеќе