Побрз и од Urus: Bentley повторно е најбрз во светот / ВИДЕО

Побрз и од Urus: Bentley повторно е најбрз во светот / ВИДЕО

Во SUV сегментот, Bentley Bentayga и Lamborghini Urus се борат за титулата „Најбрз“

Прочитај повеќе
Минатата година рекордна за луксузните брендови

Минатата година рекордна за луксузните брендови

Јануари е месец која големите автомобили ги сумираат впечатоците од минатата година, а како што стојат работите...

Прочитај повеќе
Отвориле луксузен ресторан во пустелија поради автомобилска промоција / ВИДЕО

Отвориле луксузен ресторан во пустелија поради автомобилска промоција / ВИДЕО

За промоција на новиот модел на Блискиот исток, Bentley избрал навистина посебна локација и посебен начин

Прочитај повеќе
Bentley го прославува својот 100-ти роденден и ќе израдува 100 среќници

Bentley го прославува својот 100-ти роденден и ќе израдува 100 среќници

Британскиот производител на супер-луксузни автомобили, јубилејот еден век постоење, ќе го означи со специјална ограничена серија на моделот Mulsanne

Прочитај повеќе
Да се биде во тренд: И Bentley подготвува купе верзија на својот SUV

Да се биде во тренд: И Bentley подготвува купе верзија на својот SUV

Ни се допаѓало или не, SUV Coupe сегментот полека ги освојува автомобилските пазари ширум светот

Прочитај повеќе