Кога купувате автомобил, внимавајте на бојата! Од тоа ви зависи цената за препродажба

Кога купувате автомобил, внимавајте на бојата! Од тоа ви зависи цената за препродажба

Добро избраната боја на каросеријата може да ви донесе повеќе пари на пазарот за автомобили од втора рака

Прочитај повеќе
Отвориле луксузен ресторан во пустелија поради автомобилска промоција / ВИДЕО

Отвориле луксузен ресторан во пустелија поради автомобилска промоција / ВИДЕО

За промоција на новиот модел на Блискиот исток, Bentley избрал навистина посебна локација и посебен начин

Прочитај повеќе
Tesla продолжува со рушење рекорди

Tesla продолжува со рушење рекорди

Американскиот производител во јуни на клиенти во САД испорачал нешто повеќе од 6.000 примероци од Model 3, за da во јули достигнe рекордни...

Прочитај повеќе
Продажбата на автомобили во светот во јуни се зголемила за 4,2 отсто во јуни

Продажбата на автомобили во светот во јуни се зголемила за 4,2 отсто во јуни

Во Источна Европа, минатиот месец биле продадени 382.000 единици

Прочитај повеќе
Ова е еден од најпопуларните VW производи

Ова е еден од најпопуларните VW производи

Ако не сте знаеле, веќе 45 години Volkswagen е повеќе од успешен производител на колбаси

Прочитај повеќе
SUV / crossover моделите придонесуваат за поголема продажба на автомобили во Европа

SUV / crossover моделите придонесуваат за поголема продажба на автомобили во Европа

Сегментот SUV / crossover продолжува да расте во Европа

Прочитај повеќе
Французите апелираат на обединување на ЕУ против САД

Французите апелираат на обединување на ЕУ против САД

Француските власти инсистираат на тоа дека Вашингтон треба да очекува заедничко враќање на ударот од Европа по повод воведувањето на царинските давачки, по што Германија испрати сигнали дека е подготвена да преговара

Прочитај повеќе
Фрлете поглед во Музејот на Mercedes во Штутгарт / ВИДЕО

Фрлете поглед во Музејот на Mercedes во Штутгарт / ВИДЕО

На девет ката од оваа зграда распореени се 160 автомобили од историјата на Mercedes, од самиот почеток во 1886 година па се ден денес

Прочитај повеќе
Комуникацијата помеѓу автомобилите ќе овозможи побезбедно возење и помалку несреќи

Комуникацијата помеѓу автомобилите ќе овозможи побезбедно возење и помалку несреќи

Hyundai инвестираше во Autotalks, компанија кој развива чипови за V2X технологијата, односно комуникација на автомобилот со други возила и инфраструктурата

Прочитај повеќе
Кој е најпродаваниот електричен автомобил во САД?

Кој е најпродаваниот електричен автомобил во САД?

Tesla Automobiles воопшто не е случај што е постојано во центарот на вниманието

Прочитај повеќе