Во случај на неповолни временски услови (на пр. јак мраз), работата на автопералните запира, меѓутоа, се чини дека има објекти чиј систем за греење дозволува да се вршат такви активности.

Познатиот руски јутубер Garage 54 решил да спроведе интересен експеримент. Автомобилот е всушност на -40 степени целзиусови. За овој експеримент е користен Hammer H2 и сопствена перална, бидејќи сите други биле привремено затворени.

Такви услови дефинитивно не се предвидени за перење автомобилите. Русите, сепак, се навикнати, бидејќи таквото време не е невообичаено во некои делови на земјата.

Кога на каросеријата на американскиот автомобил е нанесена розева пена, потребни биле само неколку секунди за замрзнување. Да се ​​ослободите од ледената обвивка е многу тешко, а возилото може да се претвори во необично парче модерна уметност. Подобро е да се почека и да се измие автомобилот на повисоки температури.

Loading...

KissAnime kissanime jojo: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full

AnimeDao animedao kiss: Watch DARLING in the FRANXX (Dub) Episode 12