Едноставни совети за возачите за кои оваа акција често е сложена и предизвикува непотребен страв

Погледот на кружниот тек со повеќе ленти прави многу возачи да се чувствуваат како првпат да гледаат некој хорор филм. Овој страв често резултира со ирационално однесување, така што честопати сте виделе возачи да вртат цел круг по надворешната лента. За да ви помогнеме, еве едно одлично видео од шпанската полиција објаснувајќи како да се вози по кружен тек со повеќе ленти. Нема да ви биде тешко да го следите, црвената линија и зборот Mal означуваат како да не возите, а зелената линија и зборот Bien – како да возите!

Dorohedoro: Ma no Omake (Dub) Episode Full

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Website https://kissanime.mx: Watch The Prince of Tennis II Specials kissanime Episode 7 demon slayer kissanime

Dosukoi Sushi Zumou (https://twistmoe.net/m/mOzJ) Episode 23

Website https://animeheaven.pro: Watch Pita-Ten animeheaven Episode 26 anime heaven au