Како изгледа моторот на Tesla по 1,6 милиони поминати километри / ФОТО

Како изгледа моторот на Tesla по 1,6 милиони поминати километри / ФОТО

Tesla, американскиот производител на електрични автомобили, на социјалните мрежи се пофали со беспрекорен изглед на својот мотор по 1,6 милиони поминати километри

Прочитај повеќе
VW Group, FCA и Renault се најпогодени од воведувањето на WLTP

VW Group, FCA и Renault се најпогодени од воведувањето на WLTP

Групацијата Volkswagen, Fiat Chrysler Automobiles и Renault се меѓу најголемите губитници во падот на европската продажба на автомобили од 23 отсто

Прочитај повеќе
Нови губитоци во VW Group: Audi казнет со 800 милиони евра

Нови губитоци во VW Group: Audi казнет со 800 милиони евра

Audi во Германија е казнет со 800 милиони евра поради кршење на законите за V6 и V8 дизел моторите кои не беа во согласност со регулативите за заштита на животната средина

Прочитај повеќе
Fiat ги укинува дизел моторите за Panda и моделот 500 во Европа

Fiat ги укинува дизел моторите за Panda и моделот 500 во Европа

Според Automotive News, во Fiat одлучиле од понудата за Европа за своите мали возила да се повлечат дизел агрегатите и наместо нив да се понудат благи хибриди

Прочитај повеќе
Крајот на една ера: Mercedes-AMG го „убива“ V12

Крајот на една ера: Mercedes-AMG го „убива“ V12

Германскиот премиум производител потврди дека наскоро ќе запре производството на големите V12 единици, додека V8 ќе преживее со електрификација

Прочитај повеќе
Дали семафорите наскоро ќе исчезнат од крстосниците? / ВИДЕО

Дали семафорите наскоро ќе исчезнат од крстосниците? / ВИДЕО

... или минување низ крстосница без запирање

Прочитај повеќе
Како се произведува новата BMW Серија 3 / ВИДЕО

Како се произведува новата BMW Серија 3 / ВИДЕО

Триесет и пет минути уживање за сите фанови на BMW, особено на Серија 3

Прочитај повеќе
Интересен патент од Ford

Интересен патент од Ford

Технологија која овозможува управување со автономен автомобил преку телефон

Прочитај повеќе
BMW: Ги имаме најдобрите дизел мотори и …

BMW: Ги имаме најдобрите дизел мотори и …

Членот на Управниот одбор на BMW одговорен за развој, Клаус Фрехлих, вели дека баварската компанија нема намера...

Прочитај повеќе
Форсираната електрификација може да ја уништи автомобилската индустрија!

Форсираната електрификација може да ја уништи автомобилската индустрија!

Аналитичарите велат дека електричните автомобили (EV) не само што не се профитабилни, туку никогаш и нема да бидат, а се закануваат ...

Прочитај повеќе