Fiat ја збогатува понудата на моделот 500L

0

По рестилизацијата на сите три варијанти на моделот Крагуевац ова лето, FIAT одлучи да понуди уште една верзија на овој автомобил – City Cross.

Возилото со пакетот City Cross се базира на крос варијантата на FIAT 500L, така што има стилски детали кои го прават да изгледа како кросовер.

Новата верзија ќе се продава исклучиво на одбрани европски пазари, а автомобилот има зголемено растојание од подлогата за 25 милиметри и 17 инчни алуминиумски фелни што доаѓа како стандарден дел од опремата.

На клиентите ќе им бидат понудени девет бои на екстериерот, вклучувајќи ја и уникатната портокалова боја (Sicilia Orange), која се гледа од промо фотографиите, во комбинација со црн покрив.

Внатрешноста е исто така достапна во повеќе варијанти на бои и модели на тапацир, што ги зголемува можностите за персонализација на возилото, на што FIAT инсистира за моделот 500L.

Кожен волан, клима уред и темпомат се стандард, исто како и HD Live Uconnect мултимедијалниот систем со гласовна контрола и Bluetooth конекција.

Може да се нарача опционален 7 инчен екран на допир за мултимедијалниот уред, со Apple CarPlay и Android Auto систем за поврзување на паметниот телефон.

Моторизацијата на моделот 500L City Cross вклучува три бензински мотори, 1.4 со 95 КС, 0.9 со 105 КС и 1.4 со 120 КС, како и комбинирани верзии со бензин и течен нафтен гас, исто така 1.4 со 120 КС.

Тука се и двата дизел агрегати, 1.3 со 95 КС и 1.6 со 120 КС.

Цената на пакетот City Cross сè уште не е објавена.Loading...
Споделете.

Коментарите се затворени.

Translate »