Том Круз во Top Gun 2 повторно на мотоцикл од Kawasaki

Том Круз во Top Gun 2 повторно на мотоцикл од Kawasaki

Режисерот на продолжението со наслов „Top Gun: Maverick“ сакал да се постигне апсолутен континуитет во однос на оригиналното остварување

Прочитај повеќе
Huawei развива виртуелен асистент кој ќе ги разбере вашите чувства

Huawei развива виртуелен асистент кој ќе ги разбере вашите чувства

Развојот на „емоционалната вештачка интелигенција“ ќе го промени начинот на кој луѓето разговараат со личните асистенти

Прочитај повеќе
Престојниот iOS 12 добива нова функција

Престојниот iOS 12 добива нова функција

Оперативниот систем iOS 12 на Apple на корисниците ќе им покажува колку време поминуваат користејќи го нивниот iPhone

Прочитај повеќе
Има ли подобар телефон по оваа цена? Одличен нов smartphone од Xiaomi / ВИДЕО

Има ли подобар телефон по оваа цена? Одличен нов smartphone од Xiaomi / ВИДЕО

Моќен хардвер, одлични камери и достапна цена се карактеристиките на новиот паметен телефон од Xiaomi кој може да ги замрси сметките на најголемите компании на пазар

Прочитај повеќе
Сите три iPhone модели следната година ќе имаат OLED екрани

Сите три iPhone модели следната година ќе имаат OLED екрани

Иако Apple сè уште не ja претставил својата мобилна гама за оваа година, на интернет веќе се шпекулира за телефоните што се планирани за 2019 година

Прочитај повеќе
Apple ги доби најголемите ривали на суд

Apple ги доби најголемите ривали на суд

Иако се чинеше дека судскиот спор ќе оди во недоглед, сепак заврши

Прочитај повеќе
Apple има потенцијално сериозен и скап проблем

Apple има потенцијално сериозен и скап проблем

Ова откритие може да ги охрабри корисниците на „флексибилни“ уреди да поднесат тужба и да бараат компензација од Apple

Прочитај повеќе
Што донесува новиот Samsung Galaxy J6? / ФОТО+ВИДЕО

Што донесува новиот Samsung Galaxy J6? / ФОТО+ВИДЕО

Samsung го претстави најновиот член на семејството Galaxy, J6

Прочитај повеќе
Ова е најпродаваниот Android во светот!

Ова е најпродаваниот Android во светот!

Кинескиот Xiaomi зазема се поголем удел на глобалниот пазар, особено на пазарите во Азија и Европа, а smartphone моделот Redmi 5А е најпродаваниот Android телефон во месец март

Прочитај повеќе
iMessage пристигнува на Windows 10?

iMessage пристигнува на Windows 10?

Microsoft најави апликација за Windows наменета за синхронизација на содржини помеѓу паметните телефони и персоналните компјутери

Прочитај повеќе