Volkswagen откри што ќе прави со илјадниците откупени дизел возила

Volkswagen откри што ќе прави со илјадниците откупени дизел возила

Повеќе од 350.000 дизел возила на Volkswagen моментално ги чинат најголемите автомобилски гробишта во Америка и пошироко. Сепак, повеќето од нив наскоро ќе се вратат во живот

Прочитај повеќе
Во Шкотска ќе се тестира првиот автобус во светот без возач

Во Шкотска ќе се тестира првиот автобус во светот без возач

Ако тестирањата успешно поминат, првите патници во него ќе се качат во 2021 година

Прочитај повеќе
И Шпанците ќе забранат автомобили кои користат мотори со внатрешно согорување

И Шпанците ќе забранат автомобили кои користат мотори со внатрешно согорување

Владата во Мадрид подготвува предлог закон до парламентот кој би требало да донесе забрана за употреба на автомобилите со мотор со внатрешно согорување на територијата на земјата од...

Прочитај повеќе
Audi останува без статус предводник на VW групата?

Audi останува без статус предводник на VW групата?

Германскиот производител на премиум автомобили Audi може да остане во втор план во однос на амбициите на Volkswagen Group за следната деценија

Прочитај повеќе
Да ти пукне душата! Скапоцени Range Rover и Jaguar модели „обезглавени“ за време на транспорт / ФОТО+ВИДЕО

Да ти пукне душата! Скапоцени Range Rover и Jaguar модели „обезглавени“ за време на транспорт / ФОТО+ВИДЕО

Неколку примероци на луксузни автомобили со Range Rover и Jaguar обележја сериозно се оштетени...

Прочитај повеќе
Јапонските автомобилски производители со закана дека ќе заминат од британските фабрики

Јапонските автомобилски производители со закана дека ќе заминат од британските фабрики

Челниците на јапонските компании кои имаат свои фабрики во Велика Британија јавно и се заканија на британската влада...

Прочитај повеќе
Во Porsche признаваат дека дизелгејт им ја нарушил репутацијата

Во Porsche признаваат дека дизелгејт им ја нарушил репутацијата

Од аферата која го потресе Volkswagen, иако најмалку, сепак ниту производителот од Штутгарт не излезе „неповреден“

Прочитај повеќе
Редизајнираната Suzuki Vitara од сите агли / ФОТО+ВИДЕО

Редизајнираната Suzuki Vitara од сите агли / ФОТО+ВИДЕО

Suzuki ова лето ја престави рестилизираната Vitara со нов мотор, а пред почетокот на продажбата на европскиот пазар, јапонскиот производител објави нови фотографии и технички детали

Прочитај повеќе
Автомобилските акроними и нивните значења

Автомобилските акроними и нивните значења

За некои автомобилски акроними веројатно знаете што значат, но дали за сите?

Прочитај повеќе
BMW M3 – трка на четири генерации / ВИДЕО

BMW M3 – трка на четири генерации / ВИДЕО

Кога се зборува за BMW М моделите, М3 некако се наметнува како синоним за забава во возењето

Прочитај повеќе