Kia Sportаge за моделната 2019 официјално преставен и во Македонија

Kia Sportаge за моделната 2019 официјално преставен и во Македонија

На прес конференција за новинари и други гости, Киа Моторс Македонија официјално го претстави редизајнираниот Kia Sportage за моделната 2019...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Почина автомобилскиот новинар Љупчо Михајловски

Почина автомобилскиот новинар Љупчо Михајловски

На ден 31.08.2018 година на своја 55 годишна возраст ненадејно почина познатиот македонски автомобилски новинар Љупчо Михајловски

Прочитај повеќе
Kia Sportage Модел 2019 достапен за македонските клиенти

Kia Sportage Модел 2019 достапен за македонските клиенти

Во салонот на Киа Моторс Македонија во Скопје веќе може да се види и проба Kia Sportage – моделна година 2019

Прочитај повеќе
РСБСП: Препораки за безбедно возење во услови на градежни активности на патиштата

РСБСП: Препораки за безбедно возење во услови на градежни активности на патиштата

РСБСП укажува на неколку исклучително важни елементи, значајни за безбедноста на сите учесници во сообраќајот

Прочитај повеќе
МВР и РСБСП во заедничка летна кампања – координиран пристап за намалување на бројот на сообраќајни незгоди

МВР и РСБСП во заедничка летна кампања – координиран пристап за намалување на бројот на сообраќајни незгоди

„Не летај, летувај“ е насловот на новата едукативна кампања што ќе се реализира во следните два месеци

Прочитај повеќе
POTFAT MC полни 20!

POTFAT MC полни 20!

Мотоклубот POTFAT MC, еден од најстарите, а воедно и првиот Македонски MC формиран целосно според западни стандарди и правила на MC клубовите, оваа година го прославува својот 20-ти роденден

Прочитај повеќе
Јуни е за јунаци со точаци – сите на точак овој месец!

Јуни е за јунаци со точаци – сите на точак овој месец!

Нова кампања на Републички совет за безбедност на сообраќајот на патиштата

Прочитај повеќе
Официјално доделено блескавото признание „Автомобил на годината во Македонија 2018“ на Dacia Duster

Официјално доделено блескавото признание „Автомобил на годината во Македонија 2018“ на Dacia Duster

На свечена манифестација во винаријата Камник на која присуствуваа бројни гости, пријатели на импортерот и љубители на автомобилите официјално беше доделена наградата „Автомобил на годината во Македонија 2018“

Прочитај повеќе
Ново искуство за Скопјани: електричен автобус по улиците на главниот град

Ново искуство за Скопјани: електричен автобус по улиците на главниот град

Автобусот ќе сообраќа на линијата 15 или Карпош 4-Ново Лисиче и обратно.

Прочитај повеќе
Скопје доби еко автобус од Mercedes-Benz

Скопје доби еко автобус од Mercedes-Benz

Град Скопје и Мак Аутостар потпишаа договор за пробно користење на автобус на гас од марката Mercedes во градскиот превоз

Прочитај повеќе