Audi E-Tron официјално преставен / ФОТО+ВИДЕО

Audi E-Tron официјално преставен / ФОТО+ВИДЕО

Станува збор за првиот модел од флотата на електрични возила која во иднина се очекува од Инголштад

Прочитај повеќе
Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ако сакате да знаете како BMW ја замислува иднината на четири тркала, тогаш погледнете го последниот концепт...

Прочитај повеќе
Volvo веќе ве вози во иднината

Volvo веќе ве вози во иднината

Volvo веќе одамна има раскрстено со концептот на активно возење и сега крајното задоволство во возењето го гледа во автономните системи за управување и многу компјутерска поддршка

Прочитај повеќе
Светска премиера за Mercedes EQC / ФОТО

Светска премиера за Mercedes EQC / ФОТО

Германскиот премиум гигант Mercedes-Benz го претстави EQC, својот прв целосно електричен SUV

Прочитај повеќе
Новото име во светот на електричните автомобили е – Калашников

Новото име во светот на електричните автомобили е – Калашников

Покрај најпопуларната автоматска пушка во светот, АК-47, сега имаме и возило под тоа име

Прочитај повеќе
Volvo подготвува конкурент на Tesla Model 3

Volvo подготвува конкурент на Tesla Model 3

Конкуренција на пазарот за електрични возила се зголемува, a Volvo и Polestar подготвуваат автомобил кој ќе му конкурира на Tesla Model 3

Прочитај повеќе
Nissan Leaf од 2019-та со поголема моќност и автономија

Nissan Leaf од 2019-та со поголема моќност и автономија

Јапонскиот Nissan потврди дека подобрената верзија на електричниот модел Leaf со ознака E-Plus на пазарот ќе пристигне во 2019 година

Прочитај повеќе
Кинезите започнаа со сериско производство на автономни автобуси

Кинезите започнаа со сериско производство на автономни автобуси

Кинескиот Baidu се пофали со почетокот на сериско производство на автономни автобуси, наменети за кинескиот и меѓународни пазари

Прочитај повеќе
Volvo потврди – првиот електричен модел на брендот ќе биде XC40

Volvo потврди – првиот електричен модел на брендот ќе биде XC40

Овој компактен SUV ќе биде првото Volvo кое ќе добие чист електричен погон

Прочитај повеќе
Како би можел да изгледа Tesla Model Y?

Како би можел да изгледа Tesla Model Y?

Пред неколку денови, компанијата Тесла објави уште една мистериозна слика од Model Y

Прочитај повеќе