Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ако сакате да знаете како BMW ја замислува иднината на четири тркала, тогаш погледнете го последниот концепт...

Прочитај повеќе
Audi PB18 E-Tron Concept / ФОТО+ВИДЕО

Audi PB18 E-Tron Concept / ФОТО+ВИДЕО

Голем електричен автомобил кој е специјално дизајниран за задоволство во возењето

Прочитај повеќе
Audi најави концептен суперавтомобил

Audi најави концептен суперавтомобил

Германскиот автомобилски гигант Audi, најави концептен суперавтомобил со елегантна силуета и EV дизајнерска линија

Прочитај повеќе
Новиот BMW iNEXT SUV концепт ќе биде лансиран оваа година

Новиот BMW iNEXT SUV концепт ќе биде лансиран оваа година

BMW потврди дека подготовката на целосно електричен концепт автомобил од „i“ серијата е во завршна фаза, а сериската верзија на пазарот ќе пристигне во 2021 година

Прочитај повеќе
Уникатен Nissan Rogue како промоција за филмот „Solo: A Star Wars Story“

Уникатен Nissan Rogue како промоција за филмот „Solo: A Star Wars Story“

Инспирацијата доаѓа од познатиот вселенски брод од филмскиот серијал, Millennium Falcon

Прочитај повеќе
Uber работи на нов тип на летечко такси / ВИДЕО

Uber работи на нов тип на летечко такси / ВИДЕО

Компанијата Uber најави дека планира да соработува со војската на САД за да развие нова технологија за ротор за тивки VTOL (Vertical Take Off and Landing) летала, со кои летечките автомобили веќе нема да бидат само научна фантастика

Прочитај повеќе
Симбиоза на мотоцикл и автомобил – идеја на Ford во процес на патентирање

Симбиоза на мотоцикл и автомобил – идеја на Ford во процес на патентирање

Компанијата овој концепт го нарекува мулти-модален транспортен уред

Прочитај повеќе
Тотално поинаков: први фотографии од новиот модел на Mercedes-Maybach

Тотално поинаков: први фотографии од новиот модел на Mercedes-Maybach

SUV концептот повеќе наликува на луксузен седан со зголемен клиренс

Прочитај повеќе
Volkswagen ID R Pikes Peak Racer во недела премиерно во Франција

Volkswagen ID R Pikes Peak Racer во недела премиерно во Франција

Новиот суперспортски концепт има целосно електричен погон, а неговата главна мисија е да ја покори познатата нагорнина Pikes Peak во Колорадо

Прочитај повеќе
Наскоро во премиум SUV сегментот – пристигнува Maybach SUV

Наскоро во премиум SUV сегментот – пристигнува Maybach SUV

Следната генерација на Mercedes-Benz GLS ќе го „роди“ и првиот ултра-луксузен SUV под ознаката Maybach

Прочитај повеќе