Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ако сакате да знаете како BMW ја замислува иднината на четири тркала, тогаш погледнете го последниот концепт...

Прочитај повеќе
BMW ja подготвува новата Серија 1 / ФОТО

BMW ja подготвува новата Серија 1 / ФОТО

На шпионските фотографии е видлива најмоќната верзија на овој модел - M140i

Прочитај повеќе
Новиот Peugeot 2008 ќе биде поголем, полесен и попривлечен

Новиот Peugeot 2008 ќе биде поголем, полесен и попривлечен

Францускиот Peugeot новата генерација на малиот SUV ја подготвува за следната година, а таа би требало значително да се разликува од сегашната

Прочитај повеќе
Lada најави модели кои „ќе променат сè“ / ВИДЕО

Lada најави модели кои „ќе променат сè“ / ВИДЕО

AvtoVaz на социјалните мрежи објави најавно видео за пет нови модели

Прочитај повеќе
Ferrari најави нов супер автомобил!

Ferrari најави нов супер автомобил!

Официјалната премиера е закажана за 17 септември

Прочитај повеќе
Новата генерација на Opel Corsa ќе доживее драстични промени

Новата генерација на Opel Corsa ќе доживее драстични промени

Многу наскоро, се очекува лансирањето на новата генерација на Opel Corsa, прва откако германската компанија стана...

Прочитај повеќе
VW веќе развива R-верзија на електричното I.D. семејство

VW веќе развива R-верзија на електричното I.D. семејство

Иако сеуште го развива својот електричен сегмент, Volkswagen веќе има идеја како би изгледал нивниот EV модел со високи перформанси

Прочитај повеќе
Volvo подготвува конкурент на Tesla Model 3

Volvo подготвува конкурент на Tesla Model 3

Конкуренција на пазарот за електрични возила се зголемува, a Volvo и Polestar подготвуваат автомобил кој ќе му конкурира на Tesla Model 3

Прочитај повеќе
Ова е се што досега се знае за новиот Golf 8

Ова е се што досега се знае за новиот Golf 8

Паметен, помодерен, побрз, поефикасен, но и поскап

Прочитај повеќе
Toyota планира три нови спортски модели

Toyota планира три нови спортски модели

Toyota го привршува развојот на новата генерација на Supra, но тоа не е сè што јапонците подготвуваат кога станува збор за спортски автомобили

Прочитај повеќе