Audi E-Tron официјално преставен / ФОТО+ВИДЕО

Audi E-Tron официјално преставен / ФОТО+ВИДЕО

Станува збор за првиот модел од флотата на електрични возила која во иднина се очекува од Инголштад

Прочитај повеќе
Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ако сакате да знаете како BMW ја замислува иднината на четири тркала, тогаш погледнете го последниот концепт...

Прочитај повеќе
Volvo веќе ве вози во иднината

Volvo веќе ве вози во иднината

Volvo веќе одамна има раскрстено со концептот на активно возење и сега крајното задоволство во возењето го гледа во автономните системи за управување и многу компјутерска поддршка

Прочитај повеќе
Светска премиера за Mercedes EQC / ФОТО

Светска премиера за Mercedes EQC / ФОТО

Германскиот премиум гигант Mercedes-Benz го претстави EQC, својот прв целосно електричен SUV

Прочитај повеќе
Audi PB18 E-Tron Concept / ФОТО+ВИДЕО

Audi PB18 E-Tron Concept / ФОТО+ВИДЕО

Голем електричен автомобил кој е специјално дизајниран за задоволство во возењето

Прочитај повеќе
Новото име во светот на електричните автомобили е – Калашников

Новото име во светот на електричните автомобили е – Калашников

Покрај најпопуларната автоматска пушка во светот, АК-47, сега имаме и возило под тоа име

Прочитај повеќе
Volvo подготвува конкурент на Tesla Model 3

Volvo подготвува конкурент на Tesla Model 3

Конкуренција на пазарот за електрични возила се зголемува, a Volvo и Polestar подготвуваат автомобил кој ќе му конкурира на Tesla Model 3

Прочитај повеќе
Nissan Leaf од 2019-та со поголема моќност и автономија

Nissan Leaf од 2019-та со поголема моќност и автономија

Јапонскиот Nissan потврди дека подобрената верзија на електричниот модел Leaf со ознака E-Plus на пазарот ќе пристигне во 2019 година

Прочитај повеќе
Amazon си нарача електрични минибуси од Mercedes

Amazon си нарача електрични минибуси од Mercedes

Договорот е за 100 возила, a лидер е Hermes со 1.500 возила

Прочитај повеќе
Кинезите започнаа со сериско производство на автономни автобуси

Кинезите започнаа со сериско производство на автономни автобуси

Кинескиот Baidu се пофали со почетокот на сериско производство на автономни автобуси, наменети за кинескиот и меѓународни пазари

Прочитај повеќе