Mazda CX-3 за моделната 2019 година доаѓа со електронска паркирна сопирачка

Mazda CX-3 за моделната 2019 година доаѓа со електронска паркирна сопирачка

Продажбата на Mazda CX-3 моделна 2019 година ќе започне оваа пролет

Прочитај повеќе
Освежениот Mercedes-AMG C63 добил нова технологија / ФОТО+ВИДЕО

Освежениот Mercedes-AMG C63 добил нова технологија / ФОТО+ВИДЕО

Mercedes-AMG објави нови детали за рестилизираниот модел C63, кој е изложен на тековниот Саем за автомобили во Њујорк

Прочитај повеќе
Зелен ѕвер: Audi RS5 Sportback / ФОТО

Зелен ѕвер: Audi RS5 Sportback / ФОТО

Новиот спортски модел премиерно е изложен на тековниот автомобилски саем во Њујорк

Прочитај повеќе
Новиот Toyota RAV4 премиерно во Њујорк / ФОТО+ВИДЕО

Новиот Toyota RAV4 премиерно во Њујорк / ФОТО+ВИДЕО

Според многумина, најинтересната премиера на автомобилскиот саем во Њујорк е премиерата на новата, петта генерација на Toyota RAV4

Прочитај повеќе
Автомобилска гума која произведува кислород

Автомобилска гума која произведува кислород

Goodyear развил футуристичка автомобилска гума Oxygene со жив мов кој расте на гумата

Прочитај повеќе
Женева 2018: Kia Ceed Sportswagon за 2019 година / ФОТО

Женева 2018: Kia Ceed Sportswagon за 2019 година / ФОТО

Kia на на автомобилскиот салон во Женева ја претставува новата генерација на Ceed во караванска верзија со багажен простор од 600 литри

Прочитај повеќе
Женева 2018: Toyota Auris без дизел мотор, но со нов хибриден погон / ФОТО

Женева 2018: Toyota Auris без дизел мотор, но со нов хибриден погон / ФОТО

Иако концептната верзија на тркачкиот автомобил Supra GR веројатно е главна ѕвезда на штандот, Toyota на автомобилскиот саем во Женева ја претстави и новата генерација на моделот Auris

Прочитај повеќе
Женева 2018: Деби за европскиот Mustang Bullitt со 464 КС / ФОТО

Женева 2018: Деби за европскиот Mustang Bullitt со 464 КС / ФОТО

Ford на Европските клиенти ќе им понуди нешто послаб V8 мотор од оној што е поставен во американскиот Bullitt

Прочитај повеќе
Женева 2018: Porsche Mission E Cross Turismo Concept / ФОТО

Женева 2018: Porsche Mission E Cross Turismo Concept / ФОТО

Porsche на автомобилскиот саем во Женева го претставuva својот концептен модел Mission E Cross Turismo, концепт кој претставува електрично CUV (Cross Utility Vehicle) возило

Прочитај повеќе
Женева 2018: Деби за „ѕверот“ од Хрватска – Rimac C_Two! / ФОТО+ВИДЕО

Женева 2018: Деби за „ѕверот“ од Хрватска – Rimac C_Two! / ФОТО+ВИДЕО

Хрватскиот Rimac на тековниот автосалон во Женева го претстави својот нов електричен хиперавтомобил со име C_Two

Прочитај повеќе