Volvo веќе ве вози во иднината

Volvo веќе ве вози во иднината

Volvo веќе одамна има раскрстено со концептот на активно возење и сега крајното задоволство во возењето го гледа во автономните системи за управување и многу компјутерска поддршка

Прочитај повеќе
Volvo подготвува конкурент на Tesla Model 3

Volvo подготвува конкурент на Tesla Model 3

Конкуренција на пазарот за електрични возила се зголемува, a Volvo и Polestar подготвуваат автомобил кој ќе му конкурира на Tesla Model 3

Прочитај повеќе
EuroNCAP: Volvo XC40 и Ford Focus со по пет ѕвездички за сигурност / ВИДЕО

EuroNCAP: Volvo XC40 и Ford Focus со по пет ѕвездички за сигурност / ВИДЕО

Иако новите безбедносни критериуми за краш тестовите на Euro NCAP се построги, Ford Focus и Volvo XC40 оценети со максимални пет ѕвезди

Прочитај повеќе
Volvo потврди – првиот електричен модел на брендот ќе биде XC40

Volvo потврди – првиот електричен модел на брендот ќе биде XC40

Овој компактен SUV ќе биде првото Volvo кое ќе добие чист електричен погон

Прочитај повеќе
Следниот Volvo XC90 ќе биде потполно беспилотен

Следниот Volvo XC90 ќе биде потполно беспилотен

SUV моделот добива систем за автономно движење од четвртото ниво

Прочитај повеќе
Светска премиера: Volvo S60 (2019) / ФОТО

Светска премиера: Volvo S60 (2019) / ФОТО

По обемната промотивна кампања, Volvo и официјално го претстави елегантниот седан S60. Премиера се одржа во производствениот комплекс на компанијата во Јужна Каролина, САД

Прочитај повеќе
Не случајно велат дека е најбезбедниот автомобил / ВИДЕО

Не случајно велат дека е најбезбедниот автомобил / ВИДЕО

На безбедносните краш тестови и симулации на судир, возилата на Volvo секогаш поминуваат одлично, но дефинитивна оценка...

Прочитај повеќе
Volvo: Made in China подобро од Made in EU

Volvo: Made in China подобро од Made in EU

До пред неколку години, автомобилите произведени во Кина беа евтини и лошо направени, но во меѓувреме, многу работи се променети

Прочитај повеќе
Новиот Volvo S60 без дизел мотор!

Новиот Volvo S60 без дизел мотор!

Минатата година извршниот директор на Volvo, Хакан Самуелсон, изјави дека шведскиот производител на автомобили повеќе нема да развива дизел мотори, а сега, очигледно, ќе почне и да ги елиминира од својата гама

Прочитај повеќе
Промоција на само уште два модели, а потоа Volvo влегува во новата електрична ера

Промоција на само уште два модели, а потоа Volvo влегува во новата електрична ера

Volvo наскоро ќе ја заокружи новата генерација на своите модели, со што целосно ќе се обнови гамата на возила. Потоа следува посветеност на електричните возила

Прочитај повеќе