Пет EuroNCAP ѕвездички за Audi A6 и VW Touareg, само три за Suzuki Jimny / ФОТО+ВИДЕО

Пет EuroNCAP ѕвездички за Audi A6 и VW Touareg, само три за Suzuki Jimny / ФОТО+ВИДЕО

Тестирани се и Ford Tourneo Connect и Smart EQ ForFour, а резултатот е четири ѕвезди

Прочитај повеќе
Кина е преголем залак за Suzuki

Кина е преголем залак за Suzuki

Брзиот раст и развојот на кинескиот пазар на автомобилi не се во можност да го следат сите производители, па дури и некои од најголемите

Прочитај повеќе
Историски успех: Suzuki го порази BMW и стана светски број еден

Историски успех: Suzuki го порази BMW и стана светски број еден

Suzuki е најпрофитабилен производител на автомобили во светот

Прочитај повеќе
5 најтесни градски автомобили

5 најтесни градски автомобили

Во големите градови, автомобилите сè повеќе на располагање имаат се помалку паркинг простор

Прочитај повеќе
Речиси сите „јапонци“ мамат за резултатите од загадувањето и потрошувачката

Речиси сите „јапонци“ мамат за резултатите од загадувањето и потрошувачката

Јапонскиот производител Mazda е новиот во низата обвинети производители за мамење на тестовите за потрошувачка на гориво и емисија на штетни гасови

Прочитај повеќе
Ова е новиот Suzuki Jimny / ФОТО

Ова е новиот Suzuki Jimny / ФОТО

Јапонскиот производител Suzuki ја претстави новата генерација на малиот SUV со коцкест дизајн - Jimny

Прочитај повеќе
Продажбата на новиот Suzuki Jimny започнува следната година

Продажбата на новиот Suzuki Jimny започнува следната година

Четвртата генерација на Suzuki Jimny последен пат беше видена на тестирање пред речиси една година

Прочитај повеќе