Редизајн за Renault Kadjar / ФОТО+ВИДЕО

Редизајн за Renault Kadjar / ФОТО+ВИДЕО

Renault Kadjar во 2015 година зазеде силна позиција во SUV сегментот, привлекувајќи широк спектар на клиенти

Прочитај повеќе
Renault Arkana официјално претставен на Московскиот саем за автомобили / ФОТО+ВИДЕО

Renault Arkana официјално претставен на Московскиот саем за автомобили / ФОТО+ВИДЕО

Renault на светот му го престави својот нов модел од сегмент кој претходно ги пополнуваа само модели на премиум производителите

Прочитај повеќе
Нов купе SUV од Renault

Нов купе SUV од Renault

По тизерот објавен кон крајот на јуни, Renault објави дека новиот компактен кросовер ќе биде именуван како Arkana

Прочитај повеќе
Volkswagen Group ја предводи продажбата во Европа, SUV сегментот расте ли расте

Volkswagen Group ја предводи продажбата во Европа, SUV сегментот расте ли расте

Според Jato Dynamics, во Европа од јануари заклучно со јуни, се продадени 8,6 милиони нови автомобили, што претставува раст од 2,7% во споредба со истиот период претходната година

Прочитај повеќе
Претставен најмоќниот Renault Megane RS Trophy досега / ФОТО+ВИДЕО

Претставен најмоќниот Renault Megane RS Trophy досега / ФОТО+ВИДЕО

Новиот Renault Megane RS Trophy доаѓа со 300 КС и 420 Nm

Прочитај повеќе
Најекономични урбани модели на пазарот

Најекономични урбани модели на пазарот

Овие 6 автомобили трошат малку и добро се продаваат

Прочитај повеќе
Фудбалските ѕвезди на ПСЖ ѕвезди ќе го рекламираат Renault

Фудбалските ѕвезди на ПСЖ ѕвезди ќе го рекламираат Renault

Автомобилскиот гигант ќе работи со Нејмар, Кавани, Буфон...

Прочитај повеќе
Mercedes го исфрла дизел моторот на Renault од C-класата

Mercedes го исфрла дизел моторот на Renault од C-класата

Германскиот производител ја освежи понудата за својот најпродаван модели со нов дизел мотор со 122 КС и од „сопствената куќа“

Прочитај повеќе
Renault најави нов кросовер

Renault најави нов кросовер

Францускиот автомобилски гигант Renault преку „таинствена“ фотографија од предна маска најави нов кросовер модел кој наликува на Captur

Прочитај повеќе
Кои се најпродаваните автомобили во Европа?

Кои се најпродаваните автомобили во Европа?

Во Топ 3 за периодот јануари-мај има два модели на Volkswagen

Прочитај повеќе