Кими Раиконен во Alfa Romeo Sauber

Кими Раиконен во Alfa Romeo Sauber

Alfa Romeo Sauber F1 објави дека во 2019 година кон тимот ќе се приклучи Кими Раиконен

Прочитај повеќе
Шарл Леклерк во Ferrari од следната сезона

Шарл Леклерк во Ferrari од следната сезона

По неколку месеци шпекулации, одлуката е донесена. Од следната година, Шарл Леклер ќе биде новиот возач на Ferrari

Прочитај повеќе
Formula 1: Хамилтон ja покори Монца и ја расипа забавата на Ferrari

Formula 1: Хамилтон ja покори Монца и ја расипа забавата на Ferrari

Возачот на Mercedes, Луис Хамилтон, триумфираше на трката за Големата награда на Италија, 14-та трка од годинашното првенство која беше возена на легендарната Монца

Прочитај повеќе
Премиера: Ferrari 488 Pista Spider / ФОТО

Премиера: Ferrari 488 Pista Spider / ФОТО

По купе и тркaчката верзија, Ferrari ја претстави и кабриолет варијантата на моделот 488 Pista

Прочитај повеќе
Ferrari е најпрофитабилен: вистинско богатство од секој продаден автомобил

Ferrari е најпрофитабилен: вистинско богатство од секој продаден автомобил

Ferrari е најпрофитабилниот бренд во автомобилската индустрија, а најголем губитник е Bentley

Прочитај повеќе
Ferrari најави нов супер автомобил!

Ferrari најави нов супер автомобил!

Официјалната премиера е закажана за 17 септември

Прочитај повеќе
Почина Серџо Маркионе  (17 јуни 1952 – 25 јули 2018)

Почина Серџо Маркионе (17 јуни 1952 – 25 јули 2018)

Неговата смрт беше потврдена од Exor NV, холдинг-компанија на основачот на Fiat, семејството Ањели

Прочитај повеќе
Formula 1: Фетел му подари победа на Хамилтон!

Formula 1: Фетел му подари победа на Хамилтон!

Возачот на Mercedes, Луис Хамилтон, ја освои трката на ГН на Германија во Хокенхајм и повторно ја презеде лидерската позиција во генералниот пласман пред Себастијан Фетел

Прочитај повеќе
FCA го именуваше наследникот на сериозно болниот Маркионе

FCA го именуваше наследникот на сериозно болниот Маркионе

FCA во соопштението за медиумите наведува дека Маркионе се опоравува по операцијата, но неговата здравствена состојба е значително влошена

Прочитај повеќе
Сите победници на 24 часа Ле Ман на едно место / ВИДЕО

Сите победници на 24 часа Ле Ман на едно место / ВИДЕО

Една од најстарите активни автомобилски трки за прв пат се одржала во 1923 година

Прочитај повеќе