Пет EuroNCAP ѕвездички за Audi A6 и VW Touareg, само три за Suzuki Jimny / ФОТО+ВИДЕО

Пет EuroNCAP ѕвездички за Audi A6 и VW Touareg, само три за Suzuki Jimny / ФОТО+ВИДЕО

Тестирани се и Ford Tourneo Connect и Smart EQ ForFour, а резултатот е четири ѕвезди

Прочитај повеќе
Seat Tarraco е шпанскиот Kodiaq / ФОТО+ВИДЕО

Seat Tarraco е шпанскиот Kodiaq / ФОТО+ВИДЕО

Seat го претстави својот трет и најголем SUV модел Taracco, кој е именуван по шпанскиот град Тарагона

Прочитај повеќе
Mercedes-AMG A35 4Matic / ФОТО+ВИДЕО

Mercedes-AMG A35 4Matic / ФОТО+ВИДЕО

По неколку тизери, Mercedes го претстави во моментов „најскромниот“ AMG модел, кој сепак има импресивни перформанси

Прочитај повеќе
Opel Combo избран за „Ван на годината“

Opel Combo избран за „Ван на годината“

Новиот Opel Combo Cargo е добитник на титулата „Меѓународен ван на годината 2019“ ((International Van of the Year 2019 - IVOTY) за најдобро лесно комерцијално возило

Прочитај повеќе
Honda CR-V Hybrid во Европа доаѓа во почетокот на 2019 година

Honda CR-V Hybrid во Европа доаѓа во почетокот на 2019 година

Верзијата со хибриден погон ќе користи 2.0 бензински агрегат и два електрични мотори

Прочитај повеќе
Audi E-Tron официјално преставен / ФОТО+ВИДЕО

Audi E-Tron официјално преставен / ФОТО+ВИДЕО

Станува збор за првиот модел од флотата на електрични возила која во иднина се очекува од Инголштад

Прочитај повеќе
Kia Sportаge за моделната 2019 официјално преставен и во Македонија

Kia Sportаge за моделната 2019 официјално преставен и во Македонија

На прес конференција за новинари и други гости, Киа Моторс Македонија официјално го претстави редизајнираниот Kia Sportage за моделната 2019...
Прочитај повеќе

Прочитај повеќе
Првиот „електричен бран“ од Volkswagen доаѓа во форма на 10 милиони автомобили

Првиот „електричен бран“ од Volkswagen доаѓа во форма на 10 милиони автомобили

Volkswagen Group планира да произведе 10 милиони електрични автомобили на платформата MEB, објавија од компанијата

Прочитај повеќе
Volkswagen предупредува за огромните трошоци за електрификација

Volkswagen предупредува за огромните трошоци за електрификација

Амбициозната транзиција кон електрифицирани верзии на сите модели ќе ја чини компанијата многу повеќе од првично проценетото

Прочитај повеќе
Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ова BMW вози самостојно и на струја. Ова е Vision iNext

Ако сакате да знаете како BMW ја замислува иднината на четири тркала, тогаш погледнете го последниот концепт...

Прочитај повеќе